Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Oscar, Cezar czy Orzeł? Kolejne nominacje!

Oscar, Cezar czy Orzeł? Kolejne nominacje!

Deszcz nominacji spadł na koprodukowane przez Grupę Moderator filmy. Po nominacji do Oscara i Cezara dla „IO” pora na polskie Orły.  

 

"IO" Jerzego Skolimowskiego jest prawdziwym rekordzistą w liczbie nominacji do nagród Orły 2023. Orły to polski odpowiednik amerykańskich Oscarów i przyznawane są w 18 kategoriach.

 

Koprodukcje Moderatora poza nominacjami dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera, w tej kategorii "IO", "Silent Twins", "Johnny" oraz "Inni Ludzie", mają szansę na nagrody za:

- najlepszy dźwięk: "Johnny", "IO" i "Silent Twins", 

- najlepszy montaż: "IO" i "Silent Twins", 

- najlepszy scenariusz: "IO", "Johnny", "Inni Ludzie", 

- najlepszą charakteryzację: "Johnny",

- najlepsze kostiumy: "IO" "Silent Twins",

- najlepszą muzykę: "IO" "Silent Twins",

- najlepsze zdjęcia to także "IO" i "Silent Twins".

 

Szansę na nagrody mają również nominowani aktorzy i aktorki za  główne i drugoplanowe role w filmach "Johnny", "Inni ludzie" oraz "IO".

 

Uroczysta 25. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2023 odbędzie się  6 marca 2023 roku. Trzymamy kciuki za „nasze” produkcje.

"IO" rekordzistą nominacji!

"IO" uzyskał nie tylko rekordową liczbę nominacji w 18  kategoriach Orłów. Zaraz po ogłoszeniu, że powalczy o  Oscara, dowiedzieliśmy się, że film Jerzego Skolimowskiego otrzymał w środę nominację do Cezara dla najlepszego filmu zagranicznego. O statuetkę powalczy m.in. z "Boy from Heaven" Tarika Saleha, "Blisko" Lukasa Dhonta i "W trójkącie" Rubena Ostlunda.

25.01.2023

Grupa Moderator jest koproducentem nominowanego do Oscara filmu „EO”.

Czytaj dalej