Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Bydgoszcz UrodziNOVA. Przyszłość Bydgoszczy

Bydgoszcz UrodziNOVA. Przyszłość Bydgoszczy

Panel dyskusyjny Bydgoszcz UrodziNOVA. Moderator Inwestycje na panelu Homesquare.pl

670. urodziny Bydgoszczy to doskonały pretekst do podsumowań oraz dyskusji na temat aktualnej wizji rozwoju miasta. W ubiegły czwartek, dzięki inicjatywie Homesquare.pl, spółka Moderator Inwestycje miała okazję uczestniczyć w spotkaniu Bydgoszcz UrodziNOVA. Podczas wielu prezentacji architektów i dyskusji prelegentów, poznaliśmy pomysły na architektoniczną przyszłość Bydgoszczy.

Dr Robert Łucka nawoływał do przywrócenia miastu rzeki i wypracowaniu sobie marki, jaką mogłaby być Bydgoszcz. Według niego, developerzy i inwestorzy powinni wsłuchać się w rytm miasta i tworzyć inwestycje w nawiązaniu do charakteru Bydgoszczy.

Andrzej Bulanda (Bulanda, Mucha Architekci), nagradzany w wielu konkursach architektonicznych, wspominał o planowaniu urbanistycznym, które w założeniu ma sprzyjać mieszkańcom. Jego zdaniem, obecnie bezkrytycznie przejmujemy wzorce działań społecznych największych miast Europy, w której aktywność społeczna ma zupełnie inny wymiar.

„Aby móc formować miasto potrzebny jest potencjał miejsca (bydgoskie zabytki, rzeki), idee, pewna ciągłość myślenia o mieście ( niestety zależna od sytuacji politycznej).”– mówi Andrzej Bulanda. „Fenomenem Bydgoszczy jest problem ludzkiej skali, tworzenie budynków oderwanych od tkanki historycznej miasta. Pozbywamy się największych atutów miasta jakimi są skala, rzeka i zabytki.” – dodaje.

Według Bulandy Bydgoszcz nie może śnić o wielkomiejskości, ponieważ przestaje być miastem z ludzką twarzą.

Dr Jan Sikora i Andrzej Marek z Marek+Sikora Architektura mówił natomiast o świadomym śnieniu społecznym, w korelacji do wartości i przeżyć, bez wzorowania się na przykładach ze Stanów Zjednoczonych, czy myśleniu o sobie, jako o drugiej Japonii.

„Architektura nowoczesnych inwestycji developerskich powinna wzbudzać pozytywne emocje , ale na pewno nie musi rzucać się w oczy”. – mówi Andrzej Marek. „Naszym zdaniem ikony nie są potrzebne. Zabudowa mieszkaniowa nie powinna być architektonicznym fajerwerkiem. Ona ma być dobrym tłem, a przede wszystkim ma być przyjazna użytkownikowi.” – dodaje.

Panel dyskusyjny Bydgoszcz UrodziNOVA – miasto nieodkryte

08.06.2016

Bezpłatne porady prawne w Bydgoszczy Wynajmujesz, budujesz, a może dopiero planujesz? Nie wiesz jak poradzić sobie z uciążliwym lokatorem, co kryją w sobie księgi wieczyste i dlaczego warto uważnie je czytać? 5 lipca startujemy z cyklem Moderator Radzi. Najpierw zapraszamy do skorzystania z darmowych porad naszego eksperta, doświadczonego prawnika. Moderator Radzi to bezpłatna propozycja porad udzielanych przez naszych specjalistów z wybranych dziedzin (między innymi: prawo, nieruchomości, podatki, remonty, projektowanie wnętrz).

Czytaj dalej
26.04.2016

Moderator Inwestycje sponsorem Szymona Woźniaka w sezonie 2016 Szymon Woźniak (ur. 1993) od dzieciństwa fascynował się żużlem. Dzięki wsparciu rodziców rozpoczął treningi na minitorze w rodzinnej Tucholi i już jako jedenastolatek związał się z Polonią Bydgoszcz, której barwy reprezentował do 2015 roku. Starty na miniżużlu (odmianie speedwaya dla najmłodszych adeptów) zaowocowały zwycięstwami w Indywidualnym Pucharze Polski, występami w finałach mistrzostw Europy i świata oraz powołaniami do kadry narodowej. „Dorosła” kariera Szymona Woźniaka rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy zadebiutował w rozgrywkach Speedway Ekstraligi. Przez siedem sezonów wyrósł na lidera bydgoszczan oraz jednego z najlepszych zawodników Nice Polskiej Ligi Żużlowej (drugiego poziomu rozgrywek, na którym Poloniści rywalizują od 2014 roku).

Czytaj dalej