Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie od dewelopera?

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie od dewelopera?

Argumenty za kupieniem nowego mieszkania

Powodów jest przynajmniej kilka. Pierwszym argumentem za kupieniem inwestycji od dewelopera, jest obowiązek przygotowania przez niego prospektu informacyjnego. Deweloper zobowiązany jest do przedstawienia nabywcom szczegółowych informacji o mieszkaniu – wiemy zatem, co kupujemy. Po drugie, podpisujemy umowę deweloperską, wiemy za ile i na jakich warunkach kupujemy mieszkanie oraz kiedy będziemy mogli się wprowadzić. Umowa deweloperska zawierana jest w formie aktu notarialnego i co ważne, przepisy określają, że przy zawieraniu takiej umowy, kosztami notarialnymi dzielą się po połowie, deweloper i nabywca.

Jakie jeszcze zalety ma kupowanie na rynku pierwotnym? Nie musimy martwić się, że zaskoczą nas niespodzianki typu nieszczelne okna czy pękające ściany. Deweloper zobowiązany jest do udzielania kupującemu 5 letniej rękojmi za wady fizyczne i prawne lokalu. Odpowiada zatem za usterki i wady mieszkania. Kupując od dewelopera uzyskamy także gwarancję od producentów dostarczających wyposażenie. Gwarancją objęta będzie np. brama do garażu, piec, grzejniki czy okna. Ważne są także korzyści finansowe: kupując na rynku pierwotnym klient zwolniony jest również z podatku od czynności cywilno-prawnych, który wynosi 2% ceny transakcji. Kupowanie u dewelopera oznacza także mniej formalności i jasną sytuację prawną nowych nieruchomości.

Warto więc wybrać dobrego, bydgoskiego dewelopera i nowe mieszkanie z rynku pierwotnego. Jakie są zalety nowego mieszkania w stanie deweloperskim? Po pierwsze, możemy je dostosować do własnych potrzeb już na etapie realizacji inwestycji. Nowe mieszkania są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu i eksploatacji. Okna są szczelne, materiały energooszczędne, fundusz remontowy niski. W nowych mieszkaniach pomieszczenia są tak zaplanowane, aby wykorzystać każdy metr kwadratowy przestrzeni. Lepiej wygląda też infrastruktura, większość budynków ma hale garażowe, nowoczesne windy, miejsca na rowery, place zabaw i pełen monitoring.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

  • Bezpłatne porady prawne w Bydgoszczy
  • Zniżki dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny
  • Konkursy o Bydgoszczy
10.11.2016

Historia, mieszkańcy i inicjatywy Konrad Wina Wybrane to winiarski projekt Marka Kondrata, który ma swoją filię również w Bydgoszczy. Zlokalizowany na ul. Cieszkowskiego sklep z winami, to miejsce, w którym można poznać bogatą ofertę specjalnie wyselekcjonowanych win. Organizowane są tu także degustacje i spotkania. O życiu i historii ul. Cieszkowskiego opowiada Łukasz Panfil.

Czytaj dalej
08.11.2016

Mieszkanie w kamienicy – literacką inspiracją Bydgoskie kamienice – ludzie i zdarzenia – to nowy konkurs dewelopera Moderator Inwestycje przeznaczony dla mieszkańców wszystkich bydgoskich kamienic. Jego celem jest zebranie i wyłonienie najlepszych tekstów tematycznie związanych z historią kamienic i ludzi w nich zamieszkujących. Wszystkie nadesłane na konkurs teksty powinny dotyczyć historii rozgrywających się w opisywanych kamienicach, oryginalnych i do tej pory niepublikowanych.

Czytaj dalej