Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Elewacja budynku na nowym osiedlu Industria

Elewacja budynku na nowym osiedlu Industria

Nowe budownictwo wyróżnia się nie tylko energooszczędnymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami, ale często także oryginalnym designem. Jego istotnym elementem, coraz bardziej inspirującym architektów, jest elewacja. Na nowych osiedlach zyskuje nowe, estetyczne funkcje. Często nawiązujące do specyfiki miejsca, historii czy utrwalonego wśród mieszkańców, przekazu.

Dobrym przykładem niekonwencjonalnego wykorzystania elewacji jest projekt jednego z gdańskich osiedli. Tutaj, budynki nowego osiedla, położone przy ulicy Jacka Malczewskiego, zyskały elewację, na której odtworzono fragmenty najwybitniejszych dzieł tego wyjątkowego artysty, tworzącego w czasach Młodej Polski. 

Jednak ciekawe pomysły na niestandardową elewację budynku, dotyczą nie tylko nowych osiedli.

PRL-owskie wieżowce przy ulicy Trzeciego Maja w Bydgoszczy, zasłynęły w całej Polce elewacją przyozdobioną wyjątkowej urody muralami. Jak się okazuje, można skutecznie łączyć stare z nowym. Przykładem jest mural na pięknej, słynącej z secesyjnych kamienic ulicy Cieszkowskiego.

Elewacja budynku- jakie ma funkcje?

Zdobi, wpada w oko, zwraca uwagę. Jest wizytówką całego budynku czy osiedla. Ale ważne są  funkcje praktyczne i trwałość elewacji. Chcemy przecież jak najdłużej cieszyć się estetycznym wyglądem, dobrą izolacją termiczną i akustyczną. Wszystkie te wymagania, wzięliśmy pod uwagę, projektując elewację na osiedlu Industria. Elewacja dostosowana jest do otoczenia i charakteru nowego osiedla. Będzie trwała i na pewno długo posłuży. Zastosowana na elewacji cegiełka, dodaje budynkom elegancji, a wysokiej jakości tynk na ścinach zewnętrznych, wpływa korzystanie na ocieplenie i inne parametry techniczne. 

Stylowa elewacja na osiedlu Industria, spodobała się Klientom Grupy Moderator, którzy podkreślają, że pasuje do poprzemysłowego charakteru miejsca oraz postindustrialnych inspiracji. Dlatego nie tylko intensywnie pracujemy nad wykończeniem budynku A i budową B, ale także planujemy już kolejne.

12.05.2021

Zniżki na Smart Home. Program Partnerski Grupy Moderator Gdy myślimy o inteligentnym mieszkaniu, czyli takim, gdzie większość domowych technologii działa automatycznie, to zazwyczaj zadajemy sobie pytanie, ile to kosztuje? Naszym zdaniem, nie tak dużo, jak mogłoby się wydawać i na pewno mniej niż kilka lat temu. Zacznijmy jednak od początku.

Czytaj dalej
05.05.2021

Prognoza dla rynku nieruchomości w Bydgoszczy. Jak inflacja wpłynie na podaż i popyt ? W roku 2020, po raz pierwszy od dłuższego czasu, oddano mniej lokali niż w roku poprzednim. Powodem była oczywiście epidemia Covid 19.

Czytaj dalej