Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Nowa Huta, Praga, Łazarz, Dolne Młyny i Gimnazjalna. Młodzi szukają wyjątkowości.

Nowa Huta, Praga, Łazarz, Dolne Młyny i Gimnazjalna. Młodzi szukają wyjątkowości.

Młode pokolenie, coraz częściej poszukuje nietuzinkowych pomysłów na życie. Łączy style, pochodzące z różnych epok. Mieszka w starym, urządzając nowym i na odwrót. Docenia sztukę, dobrą kuchnię i długo parzoną kawę. Klimatyczne kafejki, wegańskie jedzenie, winyle, stylowe second handy, to ich naturalne środowisko.

Taki trend ma swoje korzenie w nowojorskim Williamsburgu - peryferyjnej dzielnicy Brooklynu. To tu zamieszkiwali studenci, artyści i ludzie, którzy nie chcieli poddać się korporacyjnym schematom. 

Wzorem młodych nowojorczyków również Polacy stworzyli styl, obficie czerpiący z lat 60, 70 czy 80-tych. W modzie, wzornictwie i miejscach zamieszkiwania. Wystarczy odwiedzić Dolne Młyny w Krakowie, poznański Łazarz lub prawobrzeżną Pragę w Warszawie, gdzie panuje wyjątkowy, tak lubiany klimat. Dawne fabryki i magazyny zamieniono na kawiarnie, restauracje, kluby i galerie. Miejsca spotkań, biznesu, a także życia.

W ostatnim czasie w Nowej Hucie modne stały się mieszkania w budynkach powstałych w latach 50-tych, gdzie wysokość mieszkań wynosi średnio ok. 2,7 m, a niektóre nawet do 3,6 m. Tak wysokie mieszkania pozwalają na wyjątkowe aranżacje, pełne nawiązań do historii. Młodzi gustują m.in. w kultowych projektach krzeseł Teresy Kruszewskiej (muszelki) oraz fotelach z czasów PRL projektu Modzelewskiego (fotel RM58) czy Chierowskiego (Fotel 366).

W Bydgoszczy, podobnie jak w wielu innych polskich i europejskich miastach, również mamy miejsce szczególnie przez młodych lubiane. Należy do nich ulica Gimnazjalna. Energia młodych przedsiębiorców i starania dewelopera Moderatora Inwestycje, aby gruntownie wyremontować i przystosować do współczesnych wymagań znajdujące się na ulicy kamienice, dały efekt znany nie tylko w Bydgoszczy. Dzisiaj Gimnazjalna jest miejscem, w którym można dobrze zjeść, wypić idealnie uprażoną kawę, zakupić wyszukaną płytę winylową czy wymodelować brodę u lokalnego barbera.

Od listopada dostępne są również mieszkania w tej wyjątkowej lokalizacji, w wyremontowanych kamienicach. W naszej ofercie m.in. 25-metrowe kawalerki o funkcjonalnym układzie z widokiem na panoramę Bydgoszczy, 70-metrowe mieszkania z balkonami i wykuszami, a także apartamenty i mieszkania pod klucz.

Gimnazjalna 4-6-8 to kamienice, które przeszły pełną modernizację i doprowadzone zostały do stanu deweloperskiego. W budynkach wymieniono infrastrukturę wodno-kanalizacyjną i instalacje grzewcze. Mieszkania zostały wyremontowane i dostosowane do potrzeb mieszkaniowych bydgoszczanGimnazjalna nie tylko zachęca do bycia, ale i do życia w tej przestrzeni.