Industria - osiedle jakiego w Bydgoszczy nie było - Aktualności - Grupa Moderator - Rynek Pierwotny - Deweloper Bydgoszcz
28.10.2019

Industria - osiedle jakiego w Bydgoszczy nie było

Najpierw Bocianowo zmieniliśmy w BociaNowe. Na brudnych ścianach pojawiły się kolorowe murale, w postindustrialnej przestrzeni artyści. Nowi ludzie, nowe emocje i szacunek do przeszłości. 16 zrealizowanych projektów, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Hala peronu zamieniona na plan filmowy i scenę. Miejsce otwarte. Teraz nadszedł czas na kolejny etap naszych działań. Pełną rewitalizację terenu i budowę 1 etapu nowego osiedla, które postanowiliśmy nazwać Industria.

Dlaczego Industria? Bo tworzymy przestrzeń, w której przemysłowa przeszłość przenika się z nowoczesną formą. Bo wierzymy, że nawiązanie do autentycznej historii spowoduje, że ludzie będą się z nią identyfikować.

Prace nad zespoleniem tego poprzemysłowego terenu o powierzchni prawie 5 ha, trwały kilka lat. Kolejny rok to wybór projektu, porządkowanie terenu i konieczne formalności.  Pierwszy etap osiedla powstanie przy ulicy Pomorskiej. To 5 budynków wielorodzinnych, podziemna hala garażowa, wspólny dziedziniec oraz industrialnie wykończone części wspólne. Nowe mieszkania o powierzchni od 27 do 87 m2. Industria ma być osiedlem, innym niż wszystkie. Powodów wyjątkowości jest kilka: unikatowe miejsce w ścisłej tkance śródmiejskiej, efektowna elewacja z wykorzystanie betonu, cegły i stali, części wspólne będą nawiązywać w stylistyce do przemysłowej historii miejsca. Bramę osiedla stanowić będzie odrestaurowany, zabytkowy budynek dawnego dworca towarowego przy ulicy Rycerskiej 22.

 Industria - osiedle jakiego w Bydgoszczy nie było Industria - osiedle jakiego w Bydgoszczy nie było Industria - osiedle jakiego w Bydgoszczy nie było Industria - osiedle jakiego w Bydgoszczy nie było

  28.10.2019

  Industria - osiedle jakiego w Bydgoszczy nie było

  Więcej

  17.10.2019

  Nowa jakość w znanym miejscu. Nowe osiedle.Rewitalizacja terenów zdegradowanych

  Więcej