Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Jakie płytki do kuchni, salonu, łazienki wybrać?

Jakie płytki do kuchni, salonu, łazienki wybrać?

Płytki ceramiczne mają wielu zwolenników jak i przeciwników. Aktualnie nie są już tylko praktycznym wykończeniem, które chroni ściany i podłogi przed wilgocią – są istotną ozdobą, nie tylko łazienek, ale również kuchni, salonów czy przedpokojów. Wykończenie przestrzeni płytkami to sztuka łączenia wzorów, faktur i kolorów. Producenci prześcigają się we wzorach, formatach, sposobach wykończenia powierzchni.

W zależności od tego w jakim stylu chcemy zaprojektować przestrzeń – producenci dzielą serie płytek na nowoczesne oraz klasyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się płytki rektyfikowane, czyli płytki o idealnie równych krawędziach, ściętych pod kątem 90 stopni. Sklepy oferują szeroki wybór, od kolorowych, po bardzo naturalne imitacje drewna, kamienia naturalnego, czy monolityczne, wielkoformatowe płytki, które stworzą gładką powierzchnię.

Dekoracją są również mozaiki, które często stają się obrazami we wnętrzach (np. płytki włoskiej marki SICIS). Następnie zwracając uwagę na kształt nadal chętnie wybierane są wzory płytek typu heksagon oraz klasyczna wersja szachownicy na bazie płytek oktagonalnych, połączonych za pomocą małych kostek (tzw. taco) w odmiennym kolorze.

Płytki, jak i całe wyposażenie wnętrz ulega modzie, niemal co roku zmieniają się kolekcje. Jednak na tą chwilę i raczej dalszą przyszłość, można zaobserwować tendencję "powrotu do natury", stąd tak duża popularność płytek imitujących kamień, drewno, beton.

Płytki imitujące kamień pasują prawie do każdej koncepcji, zawsze dopełnią luksusowy charakter wnętrz. Dzięki elegancji i szlachetności nie dominują w pomieszczeniu, co pozwala nam na zastosowanie innych struktur i kolorów, jako dominujący akcent.

Płytki drewnopodobne świetnie imitują naturalne deski – nie tylko w wyglądzie, ale również w strukturze, dlatego koniecznie dotykajmy płytki zanim podejmiemy decyzję o ich zakupie.