Gdy rodzina jest najważniejsza, szukamy mieszkania, w którym komfortowo poczują się wszyscy domownicy. Jakie powinno być mieszkania dla rodziny 2+2?
30.12.2021

Jakie powinno być mieszkanie dla 4-osobowej rodziny?

   

Jakie powinno być mieszkanie dla 4-osobowej rodziny? 

Gdy rodzina jest najważniejsza, to chcesz zapewnić wszystkim jej członkom komfort. W wygodnym i funkcjonalnym mieszkaniu łatwiej o dobre relacje, gdy chcemy wspólnie spędzić czas, np. podczas posiłku czy rodzinnego oglądania filmów. A gdy potrzebujemy prywatności, to przydadzą się własne pokoje.

Grupa Moderator w ofercie ma interesującą propozycję dla Klientów poszukujących mieszkań 3 lub 4 pokojowych- idealnych dla rodzin z dziećmi.

Mieszkania polecane rodzinom, osiedle Avia oraz Industria.

Lokalizacja to jeden z powodów, dla których dedykujemy mieszkania na tych osiedlach rodzinom.

Avia położona jest blisko szkoły, dwóch przedszkoli, przystanków komunikacji miejskiej. Blisko stąd na basen czy spacer do Puszczy Bydgoskiej. Klienci z małymi dziećmi z pewnością docenią nowoczesny i bezpieczny plac zabaw zlokalizowany na zamkniętym i ogrodzonym terenie osiedla.

Industria położona jest w śródmieściu. W promieniu kilkuset metrów znajdziemy cztery duże sklepy, punkty usługowe, szkołę, przychodnię. Atutem jest także dogodna komunikacja miejska i bliskość terenów zielonych oraz parków, idealnych do spacerów z dziećmi.

Czy mieszkanie dla 4-osobowej rodziny musi być duże?

Wbrew pozorom, duży metraż nie zawsze idzie w parze z dobrym wykorzystaniem przestrzeni, ale przy 4- osobowej rodzinie musimy uwzględnić wiele potrzeb. Postarajmy się skupić na najważniejszych z nich, a potem dopasować do oczekiwań, konkretne mieszkanie. Czego zatem potrzebuje rodzina z dwójką dzieci ? Komfortu dnia codziennego! W jego osiągnięciu bardzo pomogą:

  • osobne pokoje dla większych dzieci, bo maluchy mogą zajmować jedno pomieszczenie
  • dużo przestrzeni do przechowywania, 
  • funkcjonalny, ustawny salon, gdzie będzie można wylegiwać się na wygodnej kanapie np. podczas wspólnego oglądania filmów
  • wygodny, duży stół, gdzie wspólnie można zjeść posiłek 
  • zapewniająca prywatność sypialnia dla rodziców

Przy czterech osobach, warto także zastanowić się, czy łazienka i WC nie powinny być oddzielne, albo pomyśleć nad rozwiązaniem alternatywnym, żeby poza tradycyjną łazienką, wygospodarować, pomieszczenie na dodatkowe WC. Takie rozwiązanie docenimy szczególnie rano, gdy wszyscy domownicy wybierają się do pracy i szkoły! Wspólna łazienka dla wszystkich domowników może wówczas okazać się najsłabszym punktem.

 Jak zmieniają się potrzeby klientów?

Nasze potrzeby i oczekiwania zmieniają się także w zależności z sytuacją zewnętrzną. Pandemia Covid 19, spowodowała np. wzrost zainteresowania działkami czy domami z ogrodem. Skazani na przymusową izolację, doceniliśmy znaczenie nawet niewielkiego skrawka własnego ogródka, dodatkowej  przestrzeni do odpoczynku.

Jednak nie każdy chce czy może mieszkać w jednorodzinnym domu z ogrodem. W takiej sytuacji znakomitą alternatywą są tzw. przedogródki czyli własny kawałek ziemi, do samodzielnego zagospodarowania przez właściciela mieszkania. Przedogródki cieszą się coraz większą popularnością i są cenionym "dodatkiem" do mieszkań na parterze. Podsumujmy nasze oczekiwania i wróćmy do naszego, postanowionego na początku artykułu pytania.

Jakie mieszkanie będzie odpowiednie dla 4-osobowej rodziny?

 Potrzebujemy mieszkania o metrażu od 50 do 70 m2, minimum 3-pokojowego lub, co będzie optymalnym rozwiązaniem- 4 pokojowego. Mieszkanie musi być ustawne, z mniejszymi pokojami, aby zagospodarować jak najwięcej przestrzeni. Bardzo przyda się dodatkowe WC i duży balkon, który można zamienić  latem w dodatkową strefę relaksu, a przez cały rok będzie przydatnym pomieszczeniem do przechowywania wielu rzeczy. Idealnym rozwiązaniem, szczególnie gdy dzieci są jeszcze małe, będzie własny ogródek, do którego zejście będzie prowadziło bezpośrednio z tarasu. Koniecznie weźmy pod uwagę lokalizację, przy małych dzieciach każda minuta jest cenna, a gdy podrosną, doceniamy, że mogą same chodzić do szkoły czy na boisko.