Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Czy kupowanie mieszkania na wynajem nadal się opłaca?

Czy kupowanie mieszkania na wynajem nadal się opłaca?

Pytanie, czy kupowanie mieszkania na wynajem nadal się opłaca, zadają sobie nie tylko początkujący inwestorzy poszukujący pewnego i bezpiecznego zarobku, ale także wytrawni gracze, działający na rynku nieruchomości od lat. Niezwykle dynamiczna sytuacja gospodarcza w II kwartale 2020 roku, spowodowała wyhamowanie zainteresowania mieszkaniami inwestycyjnymi. Spadek wywołany był m.in. odpływem imigrantów zarobkowych, powszechnym oczekiwaniem konsumentów na obniżkę cen na rynku pierwotnym i niepewnością finansową.

Jednak po upływie kolejnych 3 miesięcy, więcej jest faktów niż domysłów. Stawki za wynajem mieszkania nie spadły tak drastycznie jak podejrzewano.Znane są także dane Głównego Urzędu Statystycznego, według których w czasie pandemii z Polski wyjechało 10% imigrantów. Ich liczba zmalała z 2,1 mln do około 1,9 mln. Najwięcej, bo 160 tys., wyjechało Ukraińców, którzy zasilają w znaczący sposób rynek pracy i stanowią pokaźną grupę wynajmującą. To jednak znacznie mniej niż prognozowano. Dodatkowo część z nich planuje powrót, niektórzy już wracają. Wkrótce ożywi się także rynek mieszkań dla studentów. Nie zanotowano także widocznego spadku cen transakcyjnych na rynku pierwotnym, a deweloperzy o stabilnej pozycji na rynku informują o planowanym zmniejszeniu podaży.

Grupa Moderator wszystkie swoje aktualnie prowadzone inwestycje na rynku pierwotnym: osiedla Avia, Industria i m park, realizuje zgodnie z planem, a dla swoich Klientów przygotowała akcję #bądźpewny, która zapewnia dodatkową ochronną tarczę finansową dla umów podpisanych do 31 sierpnia.