Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Lokale użytkowe na sprzedaż od dewelopera

Lokale użytkowe na sprzedaż od dewelopera

Inwestycja deweloperska zazwyczaj kojarzy się z mieszkaniami, ale coraz częściej ogłoszenie "lokal użytkowy na sprzedaż" pojawia się także w ofertach z rynku pierwotnego. Na popularności zyskuje model, w którym na parterze mieści się lokal handlowo-usługowy, np. apteka, lekarz, fryzjer czy mała piekarnia, a na kolejnych piętrach są już mieszkania. Lokali komercyjnych w nowym budownictwie nie jest dużo. Dlatego gdy pojawia się w sprzedaży lokal użytkowy w stanie deweloperskim, w dobrej lokalizacji, to zazwyczaj cieszy się powodzeniem i szybko znika z rynku.

 

Takie rozwiązania, gdy mieszkania i lokale sąsiadują ze sobą, doceniają zarówno właściciele lokali lub ich użytkownicy, jak i mieszkańcy okolicznych domów wielorodzinnych. Zlokalizowanie w jednym budynku zarówno mieszkań, jak i lokali daje też dodatkowe możliwości. Np. rozwiązanie 2 w 1, czyli zakup mieszkania i lokalu usługowego. Na parterze prowadzisz swoją działalność gospodarczą, a np. na 5 piętrze mieszkasz. Kusząca perspektywa? Możliwa do zrealizowania w najnowszej inwestycji Grupy Moderator – osiedlu Ceramika.

 

Jeśli szukasz idealnego lokalu komercyjnego, aby rozpocząć, rozwinąć lub przenieść swoją działalność i dewelopera, który oferuje na sprzedaż lokal ze wszystkimi potrzebnymi udogodnieniami, to dobrze trafiłeś. Duże witryny, parking dla klientów i dogodna lokalizacja – to oferujemy w najnowszej inwestycji Grupy Moderator. Dlaczego współpraca z doświadczonym deweloperem jest ważna przy zakupie nowego lokalu komercyjnego i na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze lokalu, aby znaleźć dokładnie to, czego szukasz? Czytaj dalej w naszym artykule.

Już dostępny w sprzedaży lokal użytkowy od dewelopera sprawdź nasze propozycje

Deweloperzy oferują dzisiaj bogaty wybór różnych typów nieruchomości komercyjnych, które mogą spełnić potrzeby firmy. Na rynku dostępne są lokale handlowe i biurowe, ale nie zawsze ich lokalizacja jest satysfakcjonująca. Prywatne gabinety lekarskie, kosmetyczne czy inne usługi przeznaczone dla indywidualnych klientów nie mogą być położone na obrzeżach miast. Lokalizacja i dostępność takiego lokalu jest równie ważna, jak poziom świadczonych tutaj usług. Lokal handlowo-usługowy powinien być dostosowany do konkretnej branży czy działalności.

 

Witryna niezbędna dla jednych, dla innych będzie tylko kłopotem. Parter – świetny dla fryzjera, niekoniecznie musi być wygodny dla notariusza. Dlatego, jeśli szukasz idealnego miejsca na swój sklep, salon czy biuro – warto zapoznać się z propozycją lokali komercyjnych na sprzedaż na osiedlu Ceramika. Zróżnicowana powierzchnia, nawet do 200 m2, przeszklenia i witryny, parking dla klientów, stylowe i eleganckie wejście, parter lub 1. piętro do wyboru. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto sprawdzić już teraz, jakie możliwości dają lokale usługowe na sprzedaż oferowane przez Grupę Moderator przy ulicy Fordońskiej 19 w Bydgoszczy.

Opcje finansowania nieruchomości komercyjnych

Finansowanie nieruchomości komercyjnych to ważny aspekt w biznesie. Od przemyślanego wyboru opcji finansowania zależy sukces inwestycji. Coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie w nieruchomości komercyjne: handlowe czy biurowe, ponieważ dają one większe zyski niż nieruchomości mieszkalne. Opcje finansowania są różnorodne i zależą od specyfiki inwestycji. Możliwe są kredyty długoterminowe, leasing, a nawet inwestowanie kapitałowe. Warto skonsultować się z ekspertami, którzy pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie i tym samym zwiększą szansę na zyskowną inwestycję. W Grupie Moderator możemy w ramach programu partnerskiegozaoferować bezpłatne usługi doradców z firmy Notus S.A. Jeżeli zdecydujecie się na zakup lokalu z naszej oferty, możemy także zaproponować zniżki na projekty i materiały wyposażenia wnętrz.

Zalety zakupu nieruchomości bezpośrednio od dewelopera

Dlaczego, gdy zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości, warto zwrócić uwagę na rynek pierwotny. Dlaczego? Kupujący mają tutaj większe możliwości negocjacji ceny i warunków transakcji, ale przede wszystkim korzystają z oferty nowych lokali usługowych na sprzedaż. Kupowanie od dewelopera to nie tylko gwarancja jakości, ale też brak dodatkowych prowizji czy kosztów pośredników. Decydując się na zakup lokalu w ten sposób, zyskujesz pewność, że stan nieruchomości jest na najwyższym poziomie i spełnia Twoje wymagania. Możesz też na odpowiednim etapie budowy poprosić o dostosowanie lokalu do Twoich konkretnych potrzeb. Będzie to dużo tańsze niż późniejszy remont.

Wskazówki podczas oglądania i oceny lokali użytkowych

Wybór odpowiedniej przestrzeni do prowadzenia działalności gospodarczej może być jednym z najważniejszych kroków w rozwoju biznesu. Jednakże, aby dokonać właściwej decyzji, trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Podczas oglądania potencjalnych lokali użytkowych trzeba spojrzeć na nie zupełnie inaczej, niż patrzymy na zwykłe mieszkania. Dobrze jest zastanowić się, jakie wymagania należy spełnić, żeby lokal był idealny pod kątem prowadzonej działalności, jakie udogodnienia powinien posiadać. Warto również zwrócić uwagę na otoczenie i dostępność dla potencjalnych klientów. Pamiętaj, że właściwy wybór może sprawić, że Twój biznes stanie się jeszcze bardziej rentowny, dlatego warto dokładnie zbadać wszystkie potencjalne opcje.

Jak duży jest wybór lokali komercyjnych na sprzedaż w Bydgoszczy?

W sierpniu 2023 roku według serwisu OTODOM w Bydgoszczy w kategorii lokal na sprzedaż, dostępnych było nieco ponad 160 ogłoszeń. Jednak niewiele z nich pochodzi z rynku pierwotnego i daje możliwość pełnego dostosowania do oczekiwań i potrzeb. Problem może być także lokalizacja. Te położone w śródmieściu rzadko gwarantują parking dla Klientów, co jest niezwykle ważne przy prowadzeniu działalności komercyjnej.

Lokal na sprzedaż podsumowanie

Podsumowując, istnieje wiele opcji dostępnych, gdy zamierzamy zainwestować w nieruchomości komercyjne od dewelopera. Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, rozważenie różnych wariantów finansowania i wnikliwe zbadanie konsekwencji wyboru, pomoże w podjęciu rozsądnej decyzji.

 

Kupując bezpośrednio od dewelopera, można skorzystać z konkurencyjnych cen, atrakcyjnych promocji i dostępu do innych korzystnych warunków. Ponadto mamy możliwość wyboru, a nawet przygotowania lokalu specjalnie pod indywidualne potrzeby. Pomoc profesjonalnych doradców oraz możliwość konsultowania i wprowadzenia zmian jeszcze na etapie projektu to kolejna zaleta, gdy lokal użytkowy na sprzedaż pochodzi z rynku pierwotnego. Wiedza o tym, na co zwracać uwagę, aby uniknąć typowych błędów jest niezbędna, aby upewnić się, że wybrana nieruchomość jest odpowiednia dla Twojej firmy.

 

Warto skorzystać z wiedzy profesjonalnych doradców, którzy w Grupie Moderator pomogą w poruszaniu się po procesie zakupu nieruchomości komercyjnych od dewelopera. Jeśli szukasz nieruchomości dla swojej firmy, skontaktuj się z nami już dziś!

Chętnie pomożemy!