Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Ceny w górę- drożeją materiały budowlane i usługi

Ceny w górę- drożeją materiały budowlane i usługi

Ceny w górę! Drożeją materiały budowlane i usługi

Nowe mieszkanie- ile będzie kosztowało za kilka miesięcy? A budowa domu czy remont? Jak przygotować kosztorys, wobec gwałtownej podwyżki cen materiałów budowlanychw maju i czerwcu 2021 roku?

Na te pytania muszą odpowiedzieć sobie nie tylko deweloperzy i firmy budowlane, ale także indywidualni odbiorcy usług czy produktów do wykańczania wnętrz.

Surowce i materiały budowlane drożeją w niespotykanym do tej pory tempie.

Indywidualna wycena od dawna nie była tak trudna. Ceny stali, miedzi, drewna są coraz wyższe i końca nie widać. Wraz z podwyżką surowców rosną ceny towarów: instalacja elektryczna, płyty OSB, stolarka okienna i drzwiowa. Lista produktów, które podrożały w czasie ostatnich kilku tygodni jest długa i będzie coraz dłuższa. Do wysokich kosztów materiałów i produktów, dochodzi wzrost cen usług oraz zauważalny brak rąk do pracy. Co prawda prace budowlane w dużej mierze opierają się na robotnikach z Ukrainy, ale także ten zasób, wydaje się już być wyczerpany. 

Jeżeli planujemy zakup mieszkania, budowę domu czy chociażby remont, to kalkulacja, którą dzisiaj przygotujemy, wyceny, które dostaniemy od fachowców, mogą niewiele mieć wspólnego z realnym kosztem, który będziemy musieli ponieść za kilka miesięcy. Przykład?

Stolarka okienna i drzwiowa- w maju 2021 roku wzrost o 20%,  płyty OSB- wzrost średnio o 17%

Jaki z tego wniosek?

Siłą rzeczy nowe mieszkania i domy jednorodzinne pójdą w górę. Także remonty będą znacznie droższe od tych prowadzonych zimą, czy wczesną wiosną.

Prawdopodobnie na jakiś czas znowu do obiegowego słownika wejdzie pojęcie "starych cen" Ten, kto kupił materiały budowlane przed podwyżkami czy zdążył  zakontraktować usługi, wygrał los na loterii. 

Jaka będzie sytuacja w kolejnych miesiącach? Jaki poziom osiągną ceny materiałów budowlanych?

Zdaniem ekspertów, nawet jeżeli nie będą rosły tak gwałtownie, to jest mało prawdopodobne, aby wróciły do tych z 2020 roku. Zatem liczmy, kalkulujmy i porównujmy.  Warto poszukać dobrej oferty, najlepiej tej w "starej cenie".

24.06.2021

W swojej ofercie, oprócz mieszkań w stanie deweloperskim, mamy również mieszkania urządzone pod klucz

Czytaj dalej