Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Bydgoszcz. Nasze miasto i nasze marzenia

Bydgoszcz. Nasze miasto i nasze marzenia

Grupa Moderator od lat nie tylko aktywnie wspiera twórców kultury, ale też sama angażuje się  w  przedsięwzięcia o charakterze miastotwórczym.

Już w 2018 roku, zostały one docenione przez międzynarodowy kongres Open Eyes Economy Summit.  Uczestnicząc w panelu „Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta” zdobyliśmy w Krakowie doświadczenie, które sukcesywnie wykorzystujemy. Jednym ze starannie pielęgnowanych pomysłów, jest wykorzystanie lokali, które utraciły już swoje dawne funkcje, a jeszcze nie uzyskały nowych.
Tymczasowe pustostany zamieniamy na przestrzeń dla twórców, artystów i ludzi aktywnych, na mobilne domy kultury i osiedlowe pracownie. W tym roku, korzystając z rozpoczynających się wakacji, zaczynamy od budynku po dawnym Instytucie Geografii UKW przy ulicy Mińskiej 15 w Bydgoszczy. Budynek jest w wystarczająco dobrym stanie, abyśmy mogli zaproponować mieszkańcom udział w czasowej wystawie i warsztatach prowadzonych przez miejskich aktywistów ze stowarzyszenia Pracownia.

Zapraszamy na kolejne weekendowe wydarzenia. 26 i 27 czerwca czekamy na bydgoszczan, przy ulicy Rycerskiej 22. Budynek dawnego dworca towarowego już wkrótce poddany zostanie gruntownej rewitalizacji, ale zanim to się stanie, wykorzystany zostanie do niestandardowych działań miastotwórczych. Kultura w Mieście. Tam, gdzie nigdy nie szukałeś. To nasza propozycja na ostatni weekend czerwca.

Co jeszcze? Jak zawsze niezawodne Kino Pomorzanin. Co prawda już w lipcu, ale to nadal zaledwie początek wakacji. 3-4 lipca 2021 r. zapraszamy serdecznie na podsumowanie cyklu Miasto, miłość, marzenia. Zaplanowaliśmy nie tylko pokazy filmowe, ale także spotkania z ludźmi pełnymi pasjami, dzięki którym mogliśmy wspólnie zrealizować wiele marzeń.