Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Kolejna remontowana kamienica na Okolu w Bydgoszczy

Kolejna remontowana kamienica na Okolu w Bydgoszczy

Okole zostało włączone  w kwietniu 1920 roku razem z innymi gminami podmiejskimi w obszar administracyjny Bydgoszczy. Po II wojnie światowej, było bardzo zaniedbane, ale od kilkunastu lat jest systematycznie i skutecznie rewitalizowane. Mieszkańcy doceniają położenie nad Brdą i kanałem oraz bliskość centrum miasta.

Na Okolu ulice rozplanowano w większości w XIX w., dlatego dominuje tutaj stylowa zabudowa z przełomu wieków.  Do rejestru zabytków wpisane zostały kamienice przy ul. Królowej Jadwigi 2, 4 i 6,  willa Buchholza oraz kameralna, zachwycająca stylowymi balkonami i wykuszami, wybudowana w latach 1903-1904 kamienica przy Garbary 20.

Staraniem bydgoskiego dewelopera,Moderator Inwestycje i wspólnoty mieszkaniowej, kamienica jest aktualnie remontowana, z zachowaniem historycznej stylistyki. Budynek zostanie zmodernizowany i dostosowywany do współczesnych wymagań. Nowa będzie instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna, elewacja i dach. Mieszkania ogrzewane są gazem, w kamienicy instalowana jest własna kotłownia.

Moderator Inwestycje ma w ofercie już tylko  kilka  mieszkań dwupokojowych o metrażach od 42 m2. Kamienica skład się z budynku głównego oraz oficyny, podwórko jest zagospodarowane zielenią. Dostępne są również piwnice oraz zlokalizowany na parterze lokal użytkowy.