Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Mieszkania w kamienicy zyskują na wartości

Mieszkania w kamienicy zyskują na wartości

Mieszkania w kamienicach mają nie tylko niepowtarzalny klimat, ale także wiele innych zalet. Do najważniejszych zaliczamy unikatową lokalizację, najczęściej w historycznym centrum miasta. Zwolennicy zamieszkiwania w kamienicach, wymieniają też dodatkowe atuty: możliwości niestandardowej aranżacji, grube ceglane mury i wysokość pomieszczeń.

Jednak kupując mieszkanie w kamienicy i decydując się na samodzielny remont, musimy zwrócić uwagę nie tylko na stan techniczny budynku, planowane i wykonane remonty, ale także na uwarunkowania prawne oraz własnościowe. Wszystko to może być dość długotrwałe i kłopotliwe. Czasochłonnych czynności możemy uniknąć, kupując mieszkanie w kamienicy, która została już poddana gruntownej rewitalizacji, a sam lokal jest doprowadzony do stanu deweloperskiego. W takiej sytuacji mamy pewność, że skorzystamy z całego dobrodziejstwa nowoczesności: miejskie ogrzewanie, nowe instalacje, czasami winda, a urok historycznej architektury i miejsca zostanie zachowany.

Grupa Moderator ma na swoim koncie wiele udanych rewitalizacji, m.in. kamienic przy ulicy Zamoyskiego, Cieszkowskiego, Gimnazjalnej czy Chodkiewicza.

Liczba całkowicie lub częściowo zrewitalizowanych przy współpracy ze wspólnotami mieszkaniowymi kamienic, przekroczyła już 50!