Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Mieszkanie na wynajem- 3 pokoje to się opłaca!

Mieszkanie na wynajem- 3 pokoje to się opłaca!

Kupowanie mieszkań na wynajem to bardzo popularna forma lokowania kapitału i dobry pomysł na dywersyfikację dochodu.

Zyskuje w aktualnej sytuacji, gdy rośnie inflacja, a oprocentowanie lokat bankowych nadal jest niskie. Przychody z wynajmowania mieszkań, to jedna z najbardziej cenionych przez Polaków, form pomnażania kapitału. Powszechnie uznawana też za jedną z najbezpieczniejszych.

Do tej pory, za najbardziej rentowne uchodziły kawalerki. Małe mieszkanie to niski koszt zakupu, nieduże opłaty eksploatacyjne i wysokie prawdopodobieństwo znalezienie chętnego. Na bydgoskim rynku zauważymy jednak zwiększonych popyt na wynajem mieszkań dla rodziny.

2 pokoje to minimum, ale najlepiej, gdyby mieszkanie było 3- pokojowe, umeblowane i wyposażone. Takich ofert, zdaniem naszych specjalistów, w Bydgoszczy jest niewiele.

Trzypokojowe mieszkanie na wynajem. Oferta dla inwestorów.

Jak wyliczyli doradcy Klienta z Biura Sprzedaży Grupy Moderator, zakup 3- pokojowego mieszkania na wynajem, może być tak samo, a nawet bardziej opłacalny od wynajmowania kawalerki.

Ile trzeba wydać ?

Poprosiliśmy naszych specjalistów o przygotowanie konkretnej symulacji zakupu inwestycyjnego, dla 3- pokojowego mieszkania z naszej oferty. Wybór padł na osiedle Industria. Oto przykład.

Zakup mieszkania 3- pokojowego to koszt od  370 000 zł, na remont musimy przeznaczyć ok. 65 000 zł, razem to 435 000 zł. Tyle trzeba zainwestować.

Ile możemy zarobić ?

Przychód z najmu to według aktualnych stawek w Bydgoszczy, ok. 2500 zł/miesięcznie. Podatek dochodowy, który należy zapłacić od tej kwoty to 8,5% = 375 zł.

Dochód  2125 zł x 12 miesięcy = 25 500 zł, co pozwala na uzyskanie rentowności w wysokości = 5,9 %.

Wzrost wartości samego mieszkania, przy obecnej tendencji zwyżkowej, jest trudny do oszacowania. Przedstawiona symulacja została przygotowana w październiku 2021 r.

Kupno mieszkania na wynajem, to jednak inwestycja długofalowa, dlatego warto  przyjrzeć się prognozom.

Aktualnie dostępny jest raport „Rynek Mieszkaniowy w Polsce w 2030 roku” przygotowany przez ekspertów z GetHome.pl. Wynika z niego, że 28 proc. osób w dużych miastach wynajmuje mieszkania. Robią tak przede wszystkim ludzie młodzi. Dlaczego?

Dużej części nie stać na kupno, nie mają zdolności kredytowej, albo często zmieniają pracę i zdecydowanie wolą wynajmować niż kupować mieszkanie, co często wiązałoby się z kredytem.

Pokolenie "Z" które wkracza na rynek pracy, ceni sobie wolność i niezależność. Zakup mieszkania często wiąże się z wyrzeczeniami, których młodzi ludzie urodzeni po 1995 roku, nie chcą ponosić. Zwłaszcza że w dużych miastach prężnie działa rynek najmu. Ofert jest dużo i prawie wszystkie znajdują swoich odbiorców. Szczególnie dynamicznie rozwija się ostatnio sektor najmu, świadczonego przez firmy. Profesjonalizacja rynku powoduje, że coraz częściej możliwe jest wynajęcie mieszkania wraz z dodatkowymi, znacznie ułatwiającymi życie, usługami. A to szczególnie cenią sobie młodzi mieszkańcy dużych miast.

13.10.2021

Jak kupić mieszkanie będąc małżeństwem? O czym trzeba pamiętać?

Czytaj dalej
25.10.2021

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie i co gwarantuje fundusz powierniczy.

Czytaj dalej