Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Mieszkanie pod klucz w Bydgoszczy

Mieszkanie pod klucz w Bydgoszczy

Określenie "mieszkanie pod klucz", chociaż coraz popularniejsze w ofercie deweloperów, nie doczekało się jednoznacznej  definicji. Dlatego warto, zanim zadamy sobie pytanie, ile będziemy musieli wydać na wykończenie mieszkania, zastanowić się, co to właściwie znaczy?

Tylko wówczas będziemy mogli rzetelnie porównać oferty od różnych wykonawców lub skorzystać ze ścieżki "na skróty" od razu kupić mieszkanie od dewelopera, który proponuje taką usługę.

Mieszkanie pod klucz w Bydgoszczy. 

Zazwyczaj przyjmuje się, że mieszkanie pod klucz jest kompletnie wykończone oraz wyposażone przynajmniej w trwałe elementy zabudowy, np. kuchni, łazienki czy przedpokoju. Taki standard proponuje większość firm, oferujących wykończone mieszkania w Bydgoszczy.

Czy jednak takie mieszkanie jest naprawdę mieszkaniem pod klucz?

To na pewno zależy od naszych oczekiwań. Dla wielu klientów proponowane rozwiązanie jest w pełni satysfakcjonujące, ale część będzie poszukiwać pełniejszej oferty. Takiej, w której po otrzymaniu klucza, mogą od razu wprowadzić się do nowego lokum i natychmiast w nim mieszkać.

I nie muszą szukać kanapy ani pasującego do niej stolika, łóżka do sypialni czy zastanawiać się gdzie w łazience postawić pralkę.

Oczywiście, oferowane przez dewelopera czy specjalistyczne firmy, kompletne wyposażenie, w którym wszystko do siebie pasuje, a przestrzeń została optymalnie wykorzystana, powstaje przy udziale architekta wnętrza i będzie droższe niż samodzielna praca. Osobisty wybór mebli oraz sprzętu to zawsze tańsze rozwiązanie. Jednak dzięki zaangażowaniu profesjonalisty, możemy uniknąć jednak wielu błędów, rozczarowań i kosztów. Być może taki wariant jednak się opłaci? 

 

 Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Zazwyczaj firmy, które realizują taką usługę, podają przy specyfikacji, cenę za metr kwadratowy.

Warto jednak pamiętać, że to uśredniona cena. Najdroższa zazwyczaj jest kuchnia i łazienka, a mieszkanie im mniejsze, tym cena za mkw, wyższa. Dlatego, jeżeli samodzielnie obliczamy koszt wykończenia mieszkania, warto zacząć od pomieszczeń najbardziej pracochłonnych i najdroższych.

Dopiero po wykonaniu szczegółowego kosztorysu wykończenia kuchni i łazienki, przechodzimy do kolejnych  pomieszczeń. Sypialnia i salon prawdopodobnie pochłoną mniej gotówki. A nawet pozostawione bez elementu wyposażenia, będą spełniać swoją funkcję. Przecież bez stylowego fotela, można funkcjonować, ale bez kompletnej łazienki czy kuchni, raczej nie. 

 Na pytanie ile kosztuje wykończenie mieszkanie pod klucz w Bydgoszczy, racjonalna wydaje się odpowiedź: tyle ile chcemy wydać ! O ile trudno jest ustalić górną granicę, to z pewnością łatwo jest ustalić ten najniższy próg i trudno nam będzie znaleźć firmę, która podejmie się tego zadania poniżej kwoty 1000 PLN za metr kwadratowy. Partnerzy Grupy Moderator proponując takie kompleksowe usługi, zazwyczaj zaczynają wycenę od tej sumy. 

Oczywiście tylko i wyłącznie w przypadku, mieszkania w stanie deweloperskim, bo wykończenie pod klucz lokalu z rynku wtórnego, które chcemy poddać totalnym zmianom, może być dużo droższe. 

Mieszkanie, które prezentujemy na wizualizacjach, zostało zaprojektowane przez naszego Partnera, na osiedlu Industria, w budynku A. To dwa pokoje na 1 piętrze. 36 mkw, salon z aneksem kuchennym i sypialnia. Zastosowane materiały oraz wyposażenie, to poziom premium, w tej samej inwestycji nasi Klienci już wkrótce będą mogli zobaczyć dwupokojowe mieszkanie modułowe urządzone w standardzie basic.