Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Mieszkanie z rynku pierwotnego- kryteria wyboru

Mieszkanie z rynku pierwotnego- kryteria wyboru

Wieloletnie doświadczenie Grupy Moderator w sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym oraz wtórnym, pozwala na sformułowanie 3 głównych wniosków dotyczących oczekiwań bydgoszczan poszukujących nowego lokum.

 

Po pierwsze, bydgoszczanie coraz częściej wybierają mieszkanie z rynku pierwotnego

Po drugie, lubimy nowe osiedla.

Po trzecie, wiemy, czego chcemy. Nasze decyzje są przemyślane, a poszukiwania oferty spełniającej wymagania, bardzo konsekwentne.

Gdy podejmujemy decyzję o kupnie mieszkania w mieście, najczęściej wiemy, gdzie konkretnie lub w jakiej dzielnicy chcielibyśmy mieszkać. Zwracamy uwagę na infrastrukturę, dostępność komunikacji miejskiej, bezpieczeństwo, bliskość szkół, przychodni czy sklepów. Ważne są te elementy, które mogą uczynić nasze życie bardziej komfortowym.

Dlatego też coraz częściej sprawdzamy plan zagospodarowania przestrzennego, aby upewnić się, czy w naszym sąsiedztwie nie powstanie inwestycja zmieniająca walory miejsca.

Szukamy także lokalizacji położonych w dogodnej odległości od terenów rekreacyjnych. Park, las miejski czy tak jak w przypadku nowego osiedla Avia, Puszcza Bydgoska, to najlepsza rekomendacja dla Klientów poszukujących mieszkań rodzinnych. 

Klienci sprawdzają ofertę mieszkań z rynku pierwotnego w sposób bardzo świadomy.

Gdy decydują się na kupno od dewelopera mieszkania zlokalizowanego na nowym osiedlu, dokładnie sprawdzają wszystkie parametry, które zapewnią im wysoki komfort życia przy niewygórowanych opłatach administracyjnych. Ważne są również inne kryteria związane z użytkowaniem oraz utrzymaniem budynku. Nowe osiedla proponują udogodnienia najczęściej niedostępne na rynku wtórnym: podziemna hala garażowa, wiata dla rowerów, nowoczesny plac zabaw czy winda. To już standard. 

Bydgoszczanie, podobnie jak mieszkańcy innych dużych miast, nadal cenią sobie zamieszkiwanie na osiedlach ogrodzonych, zagospodarowanych zielenią. Takich, gdzie możemy  zostawić rower, wyjść z dzieckiem na plac zabaw i nie trzeba martwić się o miejsce do zaparkowania samochodu po powrocie z pracy.

Nowe osiedle powinno być zamknięte i zagospodarowane.

 

Tak uważają nie tylko Klienci dewelopera Grupa Moderator z Bydgoszczy, ale także mieszkańcy innych, dużych miast. Chcemy być we wspólnocie, ale tylko takiej, w której czujemy się bezpieczni i "u siebie". Czego potrzebujemy, aby tak było?

Osiedle musi być dobrze zlokalizowane, zagospodarowane zielenią, wyposażone w atrakcyjne i dostępne dla wszystkich mieszkańców, elementy małej architektury. Coraz popularniejsze wśród wspólnot mieszkaniowych są też działania ekologiczne: zbieranie deszczówki, uprawa społecznych ogródków czy chociażby zakładanie budek lęgowych dla ptaków.

 Klienci doceniają także wszelkie działania, których celem jest zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne i oszczędności na wspólnych wydatkach.

Dlatego coraz częściej na dachach wielorodzinnych budynków nowych osiedli pojawiają  się np. panele fotowoltaiczne, dzięki którym znacznie zmniejszą się rachunki za oświetlenie części wspólnych. Popularność zyskuje też zakładanie społecznych ogrodów, warzywniaków czy chociażby domków dla ptaków. Na nowych osiedlach coraz chętniej tworzymy wspólnotę nie tylko formalną, ale też społeczną.