Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Nowe domy w Bydgoszczy i okolicach - rynek pierwotny i rynek wtórny

Nowe domy w Bydgoszczy i okolicach - rynek pierwotny i rynek wtórny

Dom z drukarki 3D? Tak, to już możliwe, chociaż nadal rzadkie i wyjątkowe. W Rosji, taki jednorodzinny domek już powstał. Za pomocą 3D, wydrukowano w czasie 24 godzin betonowe ściany i ścianki działowe. Ręcznie okablowano i ocieplono dom, położono dach.

W Bydgoszczy i okolicach nowe domy w technologii 3D jeszcze nie powstają, ale technologie stosowane 
w budownictwie są coraz nowocześniejsze i komfortowe dla użytkowników.

Najchętniej wybierany przez bydgoszczan dom jest murowany, ma od 100-140 metrów powierzchni, koniecznie z garażem, najlepiej jednostanowiskowym i z obszernymi tarasami. Takie domy cieszą się na rynku pierwotnym największą popularnością i takie najczęściej budowane są przez deweloperów.

Rynek wtórny w Bydgoszczy oferuje wiele domów wybudowanych w latach 90 XX wieku o powierzchni od 200 do ponad 300 metrów. Jednak te domy zazwyczaj dość długo czekają na swoich nowych właścicieli. Odstraszają wysokie koszty utrzymania: tradycyjne ogrzewanie, niedoskonała izolacja, konieczność remontów i napraw. Marzący o własnym domu mieszkańcy Bydgoszczy coraz częściej wybierają też lokalizację poza miastem. Niezmienną popularnością cieszy się Niemcz i Osielsko. Domy tutaj powstające respektują zasady nowoczesnego i energooszczędnego projektowania. Dachy najczęściej są płaskie, izolacja termiczna solidna, a brak piwnicy pozwala na znaczne oszczędności w kosztach budowy.

Na rynku pierwotnym nadal popularne są domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, ale nie brakuje klientów decydujących się na dom wolnostojący. W takim przypadku należy jednak liczyć się z wyższy kosztem.

W ofercie Moderatora dostępne są nowe domy w stanie deweloperskim, zlokalizowane w Osielsku, na ul. Kolonijnej. Osiedle m | park jest obecnie w budowie. Funkcjonalne układy domów oraz kameralne ogrody, pozwolą na spokój i odpoczynek nawet po ciężkim dniu pracy.  

25.09.2017

Bydgoszczanie chętnie kupują nowe mieszkania o mniejszych metrażach.

Czytaj dalej
06.09.2017

Konferencja Forget Heritage, podczas której zaprezentowane zostanie kino Pomorzanin

Czytaj dalej