Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Nowe mieszkania w Bydgoszczy - co kupują bydgoszczanie

Nowe mieszkania w Bydgoszczy - co kupują bydgoszczanie

Jesień to dla bydgoskich deweloperów dobry czas na sprzedaż małych, jednopokojowych mieszkań. Kawalerki cieszą się wzięciem wśród rodziców studentów, którzy w Bydgoszczy spędzą najbliższe 5 lat oraz inwestorów lokujących kapitał w małe mieszkania do wynajęcia.

Wśród mieszkańców Bydgoszczy największym zainteresowaniem cieszą 2-3 pokojowe, nowe mieszkania 
o metrażu od 40-60 mkw. Udział w sprzedaży takich mieszkań to 75,9% wszystkich zawartych na bydgoskim rynku transakcji. Na swoich nowych właścicieli dłużej czekają dwupoziomowe apartamenty i domy szeregowe.

Nowe osiedla w Bydgoszczy powstają także w miejscach do tej pory mało popularnych. Do dzielnic coraz chętniej zamieszkiwanych przez Bydgoszczan dołączyło Czyżówko, Babia Wieś, Szwederowo i Okole. Powstają tu nowe osiedla, a wraz nimi zmienia się otoczenie. Coraz powszechniejsza rewitalizacja kamienic, powoduje, że zapomniane Zduny, Pomorska czy do niedawna omijany przez deweloperów bydgoski Londynek i Bocianowo, stają się atrakcyjnym terenem pod nowe budownictwo.

Klienci świadomie wybierają nie tylko lokalizację, ale także styl i określoną jakość swoich nowych mieszkań 
i domów. Wybór na rynku pierwotnym jest duży, przed podjęciem ostatecznej decyzji padają bardzo szczegółowe pytania. Również te dotyczące np. przenikalności dźwiękowej ścian, grubości tynku, wytrzymałości dachu i materiału, z którego wykonano wylewkę.

Przeciętna wielkość mieszkania w Bydgoszczy wynosi około 58 mkw, a na jedną osobę przeciętnie wypada niewiele ponad 24 mkw. Wskaźnik ten rośnie, bo zasobów mieszkaniowych jest coraz więcej, a bydgoszczan niestety coraz mniej.

06.09.2017

Konferencja Forget Heritage, podczas której zaprezentowane zostanie kino Pomorzanin

Czytaj dalej
06.09.2017

Zaawansowany remont przy ul. Cieszkowskiego w Bydgoszczy

Czytaj dalej