Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Nowe osiedle przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy

Nowe osiedle przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy

Taka idea się pojawiła, żeby zostawić ślad Grupy Moderator na ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy i zrewitalizować jej spory fragment od numeru 106 do 112.  Odbudowa pierzei bezpośrednio przy ulicy i nowe, kameralne osiedle na około 300 mieszkań na tyłach, w sąsiedztwie osiedla Sens, firmy Budlex.

Aktualnie wybieramy ostateczny projekt nowego osiedla. Pracują nad tym znani architekci Szymon Muszyński i Maciej Gajownik, a do realizacji pomysłu uzupełnienia pierzei zaprosić chcemy studentów i kadrę UTP.

Przed laty była nie tylko jedną z najdłuższych, ale także jedną z najpiękniejszych ulic w Bydgoszczy. Początki zabudowy traktu sięgają 1448 roku, ale na dynamiczny rozwój ulica Gdańska musiała poczekać do 1850 roku, kiedy powstała duża część zabudowy pierzejowej. Kolejne lata, to kolejne budynki, a w 1890 roku powstała Gdańska, jaką znamy i lubimy.

Rewitalizacja tej wyjątkowej dla miasta ulicy odbywa się etapami i Grupa Moderator ma już w niej udział. Zrewitalizowaliśmy m.in. kamienicę przy Gdańskiej 144, trwają prace w zakupionym w 2017 roku, kinie Pomorzanin. Teraz czas na kolejne wyzwania.