Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Zielono mi, czyli parki, skwery, łąki w mieście

Zielono mi, czyli parki, skwery, łąki w mieście

Bydgoszcz zachwyca zielenią. Do jej pielęgnacji i rewitalizacji w naszym mieście przywiązuje się coraz większą wagę. Efekty tych działań widać m.in. w Parku Dąbrowskiego, który po rewitalizacji zajmuje prawie 3 hektary. Zachwyca starodrzewem i różnorodnością roślin. Posadzono nowe, lubiane przez ptaki i owady, krzewy. Zamontowano budki lęgowe dla ptaków. 

 

Stylowe lampy, wygodne ławeczki, ścieżki i chodniki zachęcają do spacerów. Park sąsiaduje z naszym nowym osiedlem przy ulicy Leszczyńskiego na Szwederowie. Wystarczą 3 minuty, aby znaleźć się w tym wyjątkowym miejscu. Zapewniamy, że warto. 

 

Zieleń miejską latem, podczas upałów, doceniamy szczególnie. W Bydgoszczy, według analizy przygotowanej przez serwis Domiporta.pl na podstawie danych z GUS, tereny zielone zajmują 18% powierzchni miasta, cieszymy się bardzo z tak dobrego wyniku, bo wszystkie nasze inwestycje w mieście zlokalizowane są w sąsiedztwie terenów zielonych. Miłośnikom aktywnego stylu życia szczególnie polecamy osiedle Avia. Sąsiedztwo Puszczy Bydgoskiej gwarantuje nieograniczony dostęp do lasu, pięknego o każdej porze roku.