Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Lato - sezon na remonty w Bydgoszczy trwa!

Lato - sezon na remonty w Bydgoszczy trwa!

Lipcowy poranek, najlepiej między 7.00 a 8.00, spacer po mieście śladem…rusztowań polecamy. Zaczynamy od Okola.

Na Garbarach remont pełną parą - po elewacji czas na klatkę i podwórka, na Jackowskiego już stawiają rusztowania, na Łokietka odważnie - dobudowali piętro, ocieplili budynek i malują. Kolor mocno zdecydowany, ale podobny widzieliśmy już na Śląskiej, wygląda nieźle. Na Królówce można już podziwiać kilka odnowionych w tym sezonie kamienic.

Rusztowania mijamy także na Dworcowej, Śniadeckich, Pomorskiej i Gdańskiej, która prowadzi prosto do naszego celu – kamienicy przy ulicy Jana Karola Chodkiewicza. Tego samego Chodkiewicza, który wyprawił się na Moskwę i bronił Chocimia przed Turkami. Jednego z najwybitniejszych dowódców wojskowych w Europie początku XVII wieku. Ulica noszącą jego imię prezentuje się w lipcowy poranek naprawdę pięknie.

Zdecydowana większość budynków została wzniesiona pomiędzy 1865 a 1915 r., nawiązuje do klasycyzmu i modernizmu. Popularny w Bydgoszczy eklektyzm powoduje, że na Chodkiewicza dobrze poczują się wielbiciele każdego stylu. Ulica piękniej, a planowana budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej, działa jak magnes, przyciągając kolejnych inwestorów. Teraz to naprawdę modny adres.

Atutem jest również lokalizacja. W centrum miasta, ale jednak trochę na uboczu. Bliskość dzielnicy muzycznej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Ogrodu Botanicznego sprawia, że wielu bydgoszczan chce tu zamieszkać.

Przy ulicy Chodkiewicza 5,  dla wielbicieli kamienic, Moderator Inwestycje przygotowuje kolejną propozycję. Budynek zachwyca dawną urodą, ale wiemy o nim niewiele. W archiwum trafiliśmy tylko na materiały budowlane datowane na rok 1920.  W środku odnajdujemy tak charakterystyczne dla Bydgoszczy, malowane tapety, mozaikę na klatce schodowej, na zewnątrz oko cieszy oryginalna metaloplastyka. Kamienica zostanie poddana gruntownej rewitalizacji. Już teraz ma nowy dach, wkrótce wymienione zostaną instalacje. Gruntowny remont obejmie też stolarkę okienną i drzwiową, elewację oraz najbliższe otoczenie.

Na podstawie planów rewitalizacji, przygotowaliśmy render kamienicy, którym karmić możemy wyobraźnię dopóki remont nie zostanie ukończony.
Taka będzie, odzyskana dla miasta, kolejna kamienica w Bydgoszczy.

02.07.2018

luksusowe, dwupokojowe mieszkanie dla singla w wyjątkowym Nordic Haven w Bydgoszczy

Czytaj dalej