Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Studio Filmowe Grupa Moderator- działamy!

Studio Filmowe Grupa Moderator- działamy!

Kto znajdzie ten kwiat, urwie i schowa, otrzyma wszystko, czego pragnie. Kwitnie tylko raz do roku, w noc świętojańską. Kwiat paproci, bo to o nim mowa, zadomowił się za przyczyną Fundacji Czarny Karzeł i Grupy Moderator w Bydgoszczy na dobre.

Największy w Polsce sztuczny plan zdjęciowy, niespotykane połączenie technik filmowych, w tym znanej z filmu "Twój Vincent" rotoskopii, czyli animacji poklatkowej, wyróżniają wspólną, eksperymentalną produkcję filmową, realizowaną w naszym mieście. „Kwiat paproci” to pilot planowanego na 12 odcinków serialu telewizyjnego pt. wspólnym tytułem „Klechdy Domowe”.

Grupa Moderator wspiera nie tylko lokalnych twórców. Aktualnie w polskich kinach, grany jest „Szarlatan” Agnieszki Holland. Film, którego Grupa Moderator jest koproducentem, miał swój przedpremierowy pokaz w Bydgoszczy i wywołał ogromne zainteresowanie publiczności zgromadzonej w kinie Pomorzanin i kinie Orzeł Miejskiego Centrum Kultury.

Jako koproducent wspieramy też kolejny film Wojciecha Smarzowskiego. Plan zdjęciowy do „W2” zorganizowano w Starym Fordonie i Ostromecku. Mogliśmy więc podglądać ekipę przy pracy. Wkrótce kolejne filmy, nieszablonowe pomysły oraz inspirujące wydarzenia. Wspieramy 6. tą edycję Festiwalu Filmowego Przeźrocza. Czekamy też na premierę filmu „Miasto” Marcina Sautera, bo w tym wyjątkowym filmie, zagrały nasze nieruchomości i rekwizyty.


Filmowa Bydgoszcz rozwija się dynamicznie i mamy w tym swój udział. Grupa Moderator to nie tylko nieruchomości, ale także Studio Filmowe.  A zaczęło się niewinnie, od zakupu Kina Pomorzanin, aby uchronić je przed dewastacją i degradacją. Po trzech latach działalności w tej trudnej branży mamy na koncie zrealizowane trzy spektakularne produkcje filmowe („Kler”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Szarlatan” i dwie w trakcie „W2", »Kwiat Paproci«. W planach kilka kolejnych. Nieźle jak na debiutanta z Bydgoszczy, prawda?