
Święto ulicy Pomorskiej i Londynka
W Grupie Moderator doskonale wiemy, że prawdziwa rewitalizacja miasta dokonuje się nie tylko w obszarze infrastruktury czy funkcji terenu, ale także w przestrzeni relacji społecznych.
Dlatego chcemy pokazać, że współczesny Londynek czy Bocianowo, to miejsca na które warto zwrócić uwagę i warto pracować nad zmianą ich wizerunku.
Wierzymy, że wspólne działania zawsze przynoszą najlepszego rezultaty, dlatego 4 września we współpracy z Partnerami: MCK, Fundacją Pozytywka, Projektem Londynek, WiMBP filia nr 5 oraz Fundacją Aktywnego Rozwoju, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie jakim będzie Święto Ulicy Pomorskiej. Warto nas odwiedzić w tym dniu, żeby posłuchać jak gra Orkiestra na Dużym Rowerze – sześcioosobowy zespół muzyków potrafi zagrać koncert jadąc jednocześnie na jednośladzie. Będzie kontrabas, akordeon, gitara, skrzypce, instrumenty dęte i perkusyjne. Zagra także inna, nietypowa, bo wykorzystująca instrumenty zrobione ze śmieci, dziecięca orkiestra recyklingowa, a w ramach prowadzonego przez MCK projektu Kultura Pro Natura, na skwerze Tadeusza Kościuszki pojawi się, zabytkowa śmieciarka „Jelonek”. Będziemy także zachęcać, do poznania zamieszkujących ulicę Pomorską artystów i ich twórczości. Zaprosimy na wydarzenie: Londynek jakiego nie znacie - spacer historyczny ulicą Pomorską z Krzysztofem Drozdowskim znawcą Bydgoszczy i autorem wielu książek oraz Kajetanem Dunstem.
Dzieci, te starsze, na pewno znakomicie będą się bawić podczas Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki” w bibliotece na Londynku, a te młodsze odnajdą się w Świecie Baśni i Bajek, do którego zaprosi je Fundacja Pozytywka.A gdyby ktoś wolał kulturę fizyczną, to można będzie 4 września potrenować z mistrzynią olimpijską Magdaleną- Fularczyk Kozłowską. Sprawdzimy także jak smakuje Londyn(ek)?
Na śniadanie polecamy pieczywo z piekarni Murmiłło, szczególnie legendarny chleb żytni z ziemniakami przygotowany zgodnie z XIX wieczną recepturą. Na obiad wpadnijcie do restauracji „Londynek”, a pyszna kawa z Landschaftu, który nas odwiedzi ze stoiskiem, dobra jest przez cały dzień. A gdybyście chcieli wiedzieć jak wygląda migracja lasu, koniecznie zobacz wystawę pod tym samym tytułem w Galerii Farbiarnia przy ul. Pomorska 68a/1.
Pod tym samym adresem można zobaczyć portret bydgoskiej fotografki Jadwigi Szopieraj uwiecznionej na muralu, który jest dziełem autorstwa kolumbijskiego artysty Sebastiana Jimeneza. Praca wykonana została w technice „mural w negatywie”.
Co jeszcze ? Wiele dobrego i ciekawe. Zapraszamy