Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Wysoka rentowność najmu nowych mieszkań w Nordic Haven w Bydgoszczy

Wysoka rentowność najmu nowych mieszkań w Nordic Haven w Bydgoszczy

Nowy rok to czas postanowień i obietnic: najczęściej rzucamy palenie, zamierzamy regularnie uprawiać sport, przejść na dietę i … oszczędzać oraz inwestować. W co? Najchętniej w tzw. dobra ponadczasowe. Takie, które się nie zepsują, nie stracą na wartości i zachowają przewagę nad inflacją.  

Większość Polaków - zgodnie z sondażami prowadzonymi od wielu lat przez Deutsche Bank, uznaje nieruchomości, zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego, za najbardziej opłacalną formę inwestycji. Ponad 51% wszystkich inwestujących Polaków, wydaje pieniądze na zakup nowego mieszkania, lokalu lub domu przeznaczonego na wynajem. Przekonanie o opłacalności inwestowania w nieruchomości jest powszechne: uważają tak zarówno mieszkańcy dużych i mniejszych miast. Skąd ta opinia? Powodów jest kilka. Po pierwsze ceny nieruchomości zazwyczaj rosną szybciej niż inflacja. Po drugie domy, mieszkania czy lokale użytkowe, szczególnie te dobrze zlokalizowane zawsze są potrzebne, co czyni je atrakcyjną lokatą kapitału. Inwestowanie w nieruchomości uznawane jest także za bardzo bezpieczne: zapewnia bieżący przychód w postaci czynszu najmu oraz godziwy zysk w przypadku wzrostu ceny nieruchomości. 

Ile zatem możemy zarobić na wynajmie, gdy już zdecydujemy się na tego rodzaju inwestycję? 5,28 % to przeciętna rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem – wynika z opracowanego w kwietniu 2017 roku raportu Home Brokera i Domiporta.pl. Raport uwzględnia dane z 18 największych polskich miast, w zestawieniu znalazła się także Bydgoszcz, w której średnia rentowność wynosi 4, 61%. To mniej niż np. w Katowicach, gdzie rentowność wynosi ponad 6%, ale i tak więcej niż np. w Poznaniu i znacznie więcej niż na  standardowej lokacie bankowej.

Na powodzenie inwestycji w nieruchomość składa się wiele elementów: dwa główne to cena zakupu i czynsz, jaki można uzyskać z najmu. Relacja pomiędzy składowymi jest prosta: Im taniej kupimy i drożej wynajmiemy, tym rentowność wyższa. Obliczając przyszłe zyski należy uwzględnić jednak kilka dodatkowych elementów: czas, gdy lokal stoi pusty, nakłady na wyposażenie, remonty, opłaty administracyjne, podatek.

Bydgoski deweloper Moderator Inwestycje ma w swojej ofercie mieszkania, które ze względu na wyjątkową lokalizację oraz poszukiwany na rynku metraż są znakomitą propozycją na zakup inwestycyjny.

Wysoką rentowność zapewnią kompaktowe mieszkania w apartamentowcu Nordic Haven oraz mieszkania w pięknie odrestaurowanej kamienicy przy ulicy Cieszkowskiego 4.

Dział handlowy przygotował dla klientów inwestycyjnych, specjalną ofertę, która pozwala na uzyskanie wyższego od średniego, zysku z najmu. Szczegółowe informacje dostępne są w biurze dewelopera przy ulicy Focha 12 w Bydgoszczy oraz pod numerem telefonu 796-909-909.

05.12.2017

Wyjątkowa promocja świąteczna na nowe mieszkania od Moderatora Inwestycje

Czytaj dalej
05.12.2017

Kuchnie na wymiar - wyjątkowe rabaty w programie partnerskim Moderatora

Czytaj dalej