Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Mieszkanie 2 pokojowe w Bydgoszczy

Mieszkanie 2 pokojowe w Bydgoszczy

Pokój dzienny z aneksem kuchennym i sypialnią w nowym budownictwie. Dwupokojowe mieszkanie należy do najczęściej poszukiwanych na rynku pierwotnym, ofert. Skąd taka, utrzymująca się od wielu lat popularność?

Powodów jest wiele. Te najbardziej oczywiste związane są z finansami. Najbardziej "chodliwe" mieszkania 2-pokojowe to metraż od 36 do 47 m2. Takie mieszkania stanowią ponad połowę obrotu transakcyjnego. Są popularne ze względu na cenę i uniwersalne zastosowanie. 2 pokoje to dobra propozycja dla singla, pary lub rodziny z jednym dzieckiem. Również na rynku najmu dwupokojowe mieszkanie w nowym budownictwie to łakomy kąsek.

Ile kosztuje 2 pokojowe mieszkanie w Bydgoszczy?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest dość wymijająca: to zależy. Od czego? Od kilu głównych czynników:

lokalizacji, to warunek najistotniejszy

standardu wykonania budynku i zagospodarowania otoczenia

funkcjonalności samego mieszkania, wystawy okien, wielkości tarasu czy balkonu

W czerwcu 2022 roku na rynku pierwotnym w Bydgoszczy zaobserwowaliśmy znaczącą podwyżkę cen. Ceny ofertowe za metr kwadratowy nowego, dwupokojowego mieszkania wahają się od 7700 do 11.700 PLN. Tak duża rozbieżność wynika między innymi z ww. czynników. Najtaniej nadal jest w Fordonie, chociaż widać zmniejszanie się różnicy w cenie mieszkań jedno i dwupokojowych pomiędzy Fordonem a innymi dzielnicami. Na popularności i cenie, zyskują nie tylko mieszkania w Fordonie, ale także te zlokalizowane na Szwederowie czy w Śródmieściu, gdzie powstają nowe domy wielorodzinne oferujące mieszkania 2 pokojowe w standardzie apartamentów. Z klimatyzacją, systemem smart home, dużymi trasami i podziemnymi garażami, a nawet usługami concierge.

Oddzielne pokoje, dla kogo?

Własny pokój to marzenie każdego nastolatka, który musiał dzielić 11 m2 w bloku ze starszą siostrą lub bratem. Może dlatego w dorosłym życiu, tak bardzo pragniemy prywatnej przestrzeni?

2 pokoje to bardzo dobra propozycja dla singla. Salon z aneksem kuchennym będzie przestrzenią publiczną a w drugim pokoju można urządzić sypialnię. To najczęstszy i najpopularniejszy wybór. Można 2 pokoje zaaranżować jednak zupełnie inaczej, realizując marzenia czy pasje. Skoro mieszkamy sami i nie musimy się dzielić przestrzenią, zawierać kompromisów, to może zamiast sypialni pokój do gier? Albo garderoba z prawdziwego zdarzenia, nie tylko z pólkami i wieszakami, ale dużymi lustrami i wszystkimi niezbędnymi akcesoriami? A może standardowe pomysły? Biblioteka i mały gabinet, idealne miejsce do pracy, gdy potrzebujemy odpowiedniej przestrzeni dla home office?

Dwupokojowe mieszkanie dla pary

Dwa pokoje to nie tylko komfortowa propozycja dla singla, ale także najczęstszy wybór dokonywany przez pary. Dwie osoby, dwa pokoje, to nadal wygodna przestrzeń dla bezdzietnych małżeństw. Kameralna sypialnia, duży salon z aneksem kuchennym, wygodny przedpokój z zabudową do sufitu. Na pewno zmieszczą się ubrania, książki, sprzęt AGD. Jednocześnie mamy mniejsze koszty czynszu, ogrzewania, energii elektrycznej. Mniejsze mieszkanie to mniejsze koszty utrzymania. To ważny aspekt dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają prace i dorosłe życie na własny rachunek. Mniejsze mieszkanie i niższe rachunki to nie tylko rachunki to nie oszczędność pieniędzy, ale także środowiska naturalnego. To również ma znacznie dla wielu osób, którym bliskie są idee zrównoważonego rozwoju i ekologii.

Idealnie mieszkanie na start

2 pokojowe mieszkanie uważane jest za bardzo dobrą ofertę w kategorii mieszkanie na start. Jeżeli jest funkcjonalne, to "rośnie" wraz z właścicielem. Najpierw może być luksusową garsonierą, potem mieszkaniem dla pary, gdy powiększy się rodzina, to odpowiednio zaaranżowane może być przyzwoitym lokum dla rodziny 2+1.

W takim przypadku sprawdzi się przynajmniej na kilka lat, zanim nasza pociecha pójdzie do szkoły i zacznie domagać się własnego pokoju. Mamy więc sporo czasu, by rozejrzeć się za większym metrażem i komfortową sytuację, że nasze mieszkanie będziemy mogli bez trudu sprzedać lub wynająć, bo to poszukiwana na rynku oferta.

2 pokoje, wiele możliwości

Jeżeli sytuacja nie sprzyja zmianie mieszkania na większe, można też oddać jeden pokój dziecku a duży pokój uczynić wielofunkcyjnym: salon za dnia, sypialnia w nocy. To rozwiązanie mniej komfortowe, ale kluczem do sukcesu będzie odpowiednie urządzenie wnętrza i pozbycie się zbytecznych rzeczy. Warto skorzystać z podpowiedzi architektów wnętrz, specjaliści naprawdę widzą i wiedzą więcej. Przekonaliśmy się o tym wielokrotnie, dlatego w Grupie Moderator przygotowaliśmy dla naszych Klientów, spacery 3D. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba wyobrażać sobie, jak może wyglądać mieszkanie.

Jak urządzić mieszkanie?

Przede wszystkim funkcjonalnie. W przestrzeni ograniczonej do 35-45 metrów kwadratowych, liczy się komfort dnia codziennego. Ale zanim zaczniemy sprawdzać rozwiązania z katalogu, pamiętajmy o jednej, głównej zasadzie: to jest nasze mieszkanie, dla naszej rodziny i nam powinno się podobać. Nie sąsiadom, nie koleżance czy teściowej. I tego się trzymamy, ale na wszelki wypadek warto też pamiętać o kilku innych, sprawdzonych zasadach.

  • Wybierzmy styl możliwy do zastosowania w całym mieszkaniu, przy niedużej przestrzeni łazienka glamour i minimalistyczny przedpokój, mogą wprowadzić trochę niekoniecznie pożądanego zamieszania.

  • Nie powielajmy bezrefleksyjnie rozwiązań z katalogów. Niech będą inspiracją, ale nie kalką. Nie "upychajmy" mebli pod ścianami, zweryfikujmy zamiłowanie do dużych telewizorów

  • Zadbajmy o przemyślane dodatki i pasującą do mieszkania aranżację balkonu, który może pełnić dodatkową, pożyteczną funkcję 3 pokoju. Co prawda w naszym klimacie tylko latem, ale jednak.

Nie tylko dla młodych, nie tylko na start

2 pokoje to oferta, której na rynku nieruchomości poszukują nie tylko osoby wchodzące w dorosłe życie, ale także ci, którzy wycofują się z zawodowej aktywności i potrzebują mniejszej, komfortowej przestrzeni. Seniorzy, po opuszczeniu domu przez dorosłe dzieci, mieszkają samotnie i niech chcą ponosić wysokich kosztów utrzymania zbyt dużego na ich potrzeby mieszkania. Potrzebują też większego komfortu, często niedostępnego w domach sprzed kilkudziesięciu lat. Winda, podziemny garaż, pomieszczenia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. To idealne rozwiązanie dla starszych osób. Sypialnia, pokój gościnny, wygodna łazienka i duży taras do tego. Mało sprzątania, niskie koszty utrzymania. 2 pokojowe mieszkanie może mieć wiele zalet i zróżnicowanych pod względem potrzeb i oczekiwań mieszkańców. To uniwersalne, niedrogie, stosunkowo dostępne dla wielu grup wiekowych rozwiązanie. Jednym zdaniem- 2 pokoje rządzą!

Dwupokojowe mieszkanie- gdzie szukać?

Jeżeli zdecydujemy się na rynek pierwotny, zależy nam na dobrej lokalizacji i wysokim standardzie wykonania, warto sprawdzić ofertę Grupy Moderator. Deweloper proponuje komfortowe 2 pokoje na nowych osiedlach, m.in. Leszczyńskiego Park II, Industria i Symfonia przy ulicy Chodkiewicza 9.

 

19.05.2022

O Złotą Palmę powalczy "Eo" Jerzego Skolimowskiego. W sekcji konkursowej Un Certain Regard zostanie zaprezentowany film "Silent Twins" Agnieszki Smoczyńskiej, a trzecim filmem koprodukowanym przez Grupę Moderator jest debiutancki film "Pamfir", autorstwa Dmytro Sukholytkyy-Sobchuka.

Czytaj dalej
11.05.2022

Jak urządzić łazienkę, żeby była funkcjonalna i dostosowana do naszego gustu?

Czytaj dalej