Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Mieszkanie z tarasem w Bydgoszczy

Mieszkanie z tarasem w Bydgoszczy

Balkon, loggia a może jednak taras? Zanim wybierzemy, warto wiedzieć, czym się różnią, tak upragnione przez mieszkańców budynków wielorodzinnych, elementy architektoniczne. Prawo budowlane nie definiuje różnic pomiędzy balkonem, loggią a tarasem, ale różnice są zauważalne.

Mieszkanie z balkonem, to najpopularniejszy widok na nowych osiedlach. Najczęściej prostokątny, znajduje się na zewnątrz domu, z którym połączony jest dłuższym bokiem i otoczony z pozostałych trzech stron balkon balustradą. Przeszklenia w naturalny sposób doświetlają pomieszczenie. Balkony są popularnym miejscem wypoczynku, a wiosną i latem pięknie ukwiecone, zdobią budynek. Poza tymi klasycznymi występują także we francuskiej wersji i nazywane są portfenetrami. To wysokie okna balkonowe zabezpieczone barierką, która zapewnia bezpieczeństwo. Na francuskim balkonie można powiesić skrzynkę z kwiatami, a przeszklenia zapewnią dostęp do naturalnego światła. Jednak nie urządzimy tutaj strefy relaksu, nie postawimy ogrodowych mebli, nie zaprosimy przyjaciół na kawę.

 Bydgoszcz słynie z secesyjnej zabudowy, a mieszkańcy kamienic często mają do swojej dyspozycji loggie. Co prawda te najsłynniejsze w Polsce znajdują się w Krakowie, na Wawelu, ale w Bydgoszczy również można je podziwiać, np. w dzielnicy muzycznej lub kamienicach przy ulicy Gdańskiej. Sama nazwa jest włoskiego pochodzenia. Aktualnie, loggia powszechnie uważana jest za rodzaj balkonu, a jej historyczne, renesansowe korzenie nie mają większego znaczenia. Czym zatem różni się od klasycznego balkonu? Loggia usytuowana jest bryle budynku i przypomina zadaszoną, otoczoną ścianami z trzech stron, wnękę.

Taras, dlaczego warto?

Skoro wiemy, czym jest balkon i loggia to definicja tarasu i jego zalet, nie sprawi kłopotu. Taras, to zewnętrzna, otwarta przestrzeń, zdecydowanie większa od balkonu. W domach wielorodzinnych taras często usytuowany jest w mieszkaniach na parterze, gdzie w naturalny sposób łączy się z ogródkiem. Z drugiej strony, przeszklone drzwi łączą taras np. z salonem czy jadalnią. Latem można dzięki temu, uzyskać efekt naturalnego przedłużenia mieszkania. To tylko jeden z powodów popularności mieszkania z tarasem. Ze względu na swoją wielkość i usytuowanie, taras jest wielofunkcyjny. Może być miejscem wypoczynku dla mieszkańców i letnim salonem dla gości, miejscem do picia porannej kawy czy nawet jadalnią. A gdyby pojawiła się ochota, aby pogrążyć się leniwym popołudniem w lekturze, to może zamienić się w przytulną czytelnię. Funkcji i możliwości aranżacji jest tyle, ile pomysłów właściciela mieszkania z tarasem.

Ogród w mieście, czyli inspiracje z tarasem w roli głównej

Mini warzywniak na tarasie to znakomite miejsce do realizacji pasji ogrodniczych. Świeże zioła do sałatki? Bazylia, rozmaryn, mięta czy oregano? Pięknie wyrosną w ozdobnych donicach i będą do dyspozycji mieszkańców od wczesnej wiosny do późnej. A może ozdobne krzewy ? Lub malowniczo zwisające pnącza i rośliny, które będą nam sprawiać radość także zimą? Iglaki, bluszcze, jałowce, możliwości jest ich naprawdę wiele. A jeżeli na naszym tarasie pojawi się stylowe oświetlenie, to zyskamy dodatkowe miejsce, do odpoczynku, także po zmroku.  Dodatkowym elementem wyposażenia jest częściowe zadaszenie. Latem ochroni przed nadmiernym słońcem i zapewni upragniony cień w upalny dzień. Przed deszczem, właścicielom mieszkania z tarasem, dadzą schronienie markizy lub podcienie, które stworzą naturalną niszę. Również pergola, może posłużyć jako naturalna przesłona, zwiększając poczucie prywatności. Mieszkanie z tarasem będzie wówczas mieszkaniem z widokiem, ale wybranym i zaaranżowanym przez właścicieli.

Mieszkanie z tarasem, oferty na sprzedaż, Bydgoszcz

Gdy wpiszemy w dowolną wyszukiwarkę frazę "mieszkanie z tarasem Bydgoszcz", okaże się, że nie ma zbyt wielu ofert. Dlaczego na rynku pierwotnym brakuje takich mieszkań? Odpowiedź jest prosta. Mieszkanie z tarasem, szczególnie w centrum miasta, gdzie liczy się każdy metr trawnika, to poszukiwany i cenny towar, dlatego często ogłaszane jest jako apartament. Mieszkańcy nowych osiedli, tęsknią za zielenią, więc oferty "mieszkanie na sprzedaż" szybko znajdują Klientów. To m.in. dlatego taką popularnością cieszą się, łączone z ogródkami tarasy w mieszkaniach w budynku D na osiedlu Industria. Kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt dodatkowej powierzchni w centrum miasta, brzmi dobrze, prawda? Takie mieszkanie można potraktować jak dobrą inwestycję! Bydgoszcz potrzebuje takich ofert. Takie mieszkania na sprzedaż, uzyskują dobrą cenę i nie czekają długo na nowych właścicieli.

Mieszkanie z tarasem, dodatkowe możliwości

A może joga o wschodzie słońca? Na własnym tarasie, w otoczeniu zieleni? Pogłębiony relaks o poranku przyda się na cały dzień! A jeżeli nie joga, to może chociaż krótka poranna gimnastyka? Ćwiczenia oddechowe, rozciąganie, kilka przysiadów i pompek. Gdy zaczniemy dzień od ćwiczeń na świeżym powietrzu, energii wystarczy zdecydowanie na dłużej. A gdyby tak na trasie urządzić plenerową mini siłownię? Szczególnie gdy sprzyja pogoda, zabrać stacjonarny rowerek z sypialni i spalać kalorie na tarasie?

Taras może stać się także znakomitym, prywatnym placem zabaw. Zorganizowanie zabawy na świeżym powietrzu jest dużo łatwiejsze, gdy nasze mieszkanie ma taką dodatkową przestrzeń. Hamak, namiot, a nawet trampolina! Własny mini warzywniak też będzie dobrym pomysłem na aktywizację maluchów i wspólne, mądre zabawy. Gdy wybrałeś mieszkanie na osiedlu Symfonia, możesz zainspirować starsze dzieci do podglądania ptaków zamieszkujących budki lęgowe, których instalację zaplanowano na okolicznych drzewach. Bydgoszcz to miasto ogród, więc o ciekawy widok z tarasu nietrudno.

Co jeszcze można robić, gdy mamy do dyspozycji mieszkanie z tarasem?

Podczas pandemii Covid 19 i powszechnej pracy z domu, posiadacze mieszkania z loggią czy tarasem, byli w zdecydowanie lepszej sytuacji od tych, którzy nie mieli możliwości, aby realizować home office w komfortowych warunkach. To wtedy też obserwowaliśmy w Biurze Sprzedaży Grupy Moderator, jaką popularnością cieszą się oferty na sprzedaż: domów z ogrodem, mieszkania z balkonem czy mieszkania z tarasem.

Przymusowa izolacja w czasie pandemii zmieniła nasze postrzeganie w wielu sferach. Także nieruchomości. Mieszkania z tarasem są postrzegane jako dające więcej możliwości, a oferty sprzedaży cieszą się popularnością. Przybywa również pomysłów na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni.

Ogród, letni salon, siłownia, warzywniak, prywatny plac zabaw dla dzieci, czytelnia i miejsce do organizowania imprez oraz pracy, to już standard. Ale pojawiły się tez nowe funkcje. A może miniwarsztat dla majsterkowicza ? Dodatkowa przestrzeń dla Pani domu? Miejsce, gdzie komfortowo przesadzisz kwiaty i nie rozsypiesz ziemi w salonie. Zakonserwujesz rowerowe części, naoliwisz zamek, skręcisz szafkę i wyczyścisz buty narciarskie. Takie tarasy też widzieliśmy i akceptujemy wszystkie (prawie) funkcje, które nie szkodzą środowisku, nie przeszkadzają sąsiadom i nie naruszają ogólnie przyjętych zasad.

Jeżeli nadal szukacie mieszkania z tarasem, serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Grupy Moderator. Tylko dobre lokalizacje! Wszystkie mieszkania z balkonami lub tarasami.