Film "IO" polskim kandydatem do Oskara - Aktualności - Grupa Moderator
Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською

Film "IO" polskim kandydatem do Oskara


Jesień nadchodzi. To wiemy na pewno, bo jesienią zawsze zapraszamy bydgoszczan na pokazy specjalne filmów, których jesteśmy koproducentami. I tak będzie również w tym roku.

 

Zaczynamy od wyjątkowego wydarzenia, jakim będzie przyjazd do Bydgoszczy Jerzego Skolimowskiego i pokaz najnowszego, nagrodzonego w Cannes filmu „IO”. Film jest także polskim kandydatem do Oskara.

 

Grupa Moderatorjest  koproducentem „IO”, filmu wzruszającego i alegorycznego. Na pokaz specjalny, który odbędzie się w kinie Orzeł 3 września o 20.30, podczas Festiwalu Filmowego Przeźrocza, będziemy mieli dla wielbicieli  talentu Jerzego Skolimowskiego, wejściówki.

 Jak będzie można je zdobyć? Zapraszamy do śledzenia naszego FB.  Pojawią się tutaj informacje i instrukcje, jak zdobyć wejściówkę. Szukajcie naszych filmowych postów!

 

 O czym jest ten wyjątkowy film?

 

 „IO” za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera wykracza poza ludzką perspektywę, ale to przede wszystkim film głęboko humanistyczny – manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. (*opis pochodzi z materiałów dystrybutora)

Już wkrótce zaprosimy bydgoszczan na kolejny film, którego grupa Moderator jest koproducentem. I również będzie to pokaz specjalny, przed premierą w kinach, z udziałem twórców i artystów.

 

 „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka, to film oparty na prawdziwej historii, opowieść o przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego. „Johnny” we wrześniu będzie walczył o Złote Lwy podczas 47. FPFF w Gdyni. Zaraz potem, 22 września 2022 roku, pokaz specjalny w Bydgoszczy. Na ten film również będziemy mieli wejściówki!

 

W rolę księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. Patryka Galewskiego gra Piotr Trojan wielokrotnie nagradzany za występ w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.

 

Jaki jest ten film?

 

- Uważam, że ten film będzie bardzo ważny, gdyż opowiada o cudownych międzyludzkich relacjach. O tym, jak powinniśmy się szanować, jak jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. I jak nie powinniśmy oceniać się po powierzchownych cechach, bo ważna jest przyjaźń drugiego człowieka. To jest coś, co w tej chwili w życiu jest nam bardzo potrzebne. Ten film może dać siłę wielu osobom i zmusić do przemyśleń – mówi Anna Dymna. (cytat pochodzi z materiałów dystrybutora).

26.09.2022

Właściciel Kina Pomorzanin informuje, że mając na uwadze aktualną sytuację w sektorze kultury i rozwiązanie umowy z Fundacją Kino Pomorzanin, zdecydowano o wydzierżawieniu lub sprzedaży budynku przy Gdańskiej 10.

Czytaj dalej