Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Film "IO" polskim kandydatem do Oskara

Film "IO" polskim kandydatem do Oskara


Jesień nadchodzi. To wiemy na pewno, bo jesienią zawsze zapraszamy bydgoszczan na pokazy specjalne filmów, których jesteśmy koproducentami. I tak będzie również w tym roku.

 

Zaczynamy od wyjątkowego wydarzenia, jakim będzie przyjazd do Bydgoszczy Jerzego Skolimowskiego i pokaz najnowszego, nagrodzonego w Cannes filmu „IO”. Film jest także polskim kandydatem do Oskara.

 

Grupa Moderatorjest  koproducentem „IO”, filmu wzruszającego i alegorycznego. Na pokaz specjalny, który odbędzie się w kinie Orzeł 3 września o 20.30, podczas Festiwalu Filmowego Przeźrocza, będziemy mieli dla wielbicieli  talentu Jerzego Skolimowskiego, wejściówki.

 Jak będzie można je zdobyć? Zapraszamy do śledzenia naszego FB.  Pojawią się tutaj informacje i instrukcje, jak zdobyć wejściówkę. Szukajcie naszych filmowych postów!

 

 O czym jest ten wyjątkowy film?

 

 „IO” za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera wykracza poza ludzką perspektywę, ale to przede wszystkim film głęboko humanistyczny – manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. (*opis pochodzi z materiałów dystrybutora)

Już wkrótce zaprosimy bydgoszczan na kolejny film, którego grupa Moderator jest koproducentem. I również będzie to pokaz specjalny, przed premierą w kinach, z udziałem twórców i artystów.

 

 „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka, to film oparty na prawdziwej historii, opowieść o przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego. „Johnny” we wrześniu będzie walczył o Złote Lwy podczas 47. FPFF w Gdyni. Zaraz potem, 22 września 2022 roku, pokaz specjalny w Bydgoszczy. Na ten film również będziemy mieli wejściówki!

 

W rolę księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. Patryka Galewskiego gra Piotr Trojan wielokrotnie nagradzany za występ w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.

 

Jaki jest ten film?

 

- Uważam, że ten film będzie bardzo ważny, gdyż opowiada o cudownych międzyludzkich relacjach. O tym, jak powinniśmy się szanować, jak jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. I jak nie powinniśmy oceniać się po powierzchownych cechach, bo ważna jest przyjaźń drugiego człowieka. To jest coś, co w tej chwili w życiu jest nam bardzo potrzebne. Ten film może dać siłę wielu osobom i zmusić do przemyśleń – mówi Anna Dymna. (cytat pochodzi z materiałów dystrybutora).