Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Kawalerki na sprzedaż w Bydgoszczy - najchętniej kupowane na rynku - Grupa Moderator

Kawalerki na sprzedaż w Bydgoszczy - najchętniej kupowane na rynku - Grupa Moderator

Małe mieszkanie w Bydgoszczy poszukiwane

Kawalerki na sprzedaż,kawalerki dla singla w Bydgoszczy, mieszkanie Bydgoszcz 1 pokój, mieszkanie Bydgoszcz 1 pokojowe. Jeśli zdarzyło się Wam wpisać w dowolną wyszukiwarkę taką lub podobną frazę, bo szukaliście mieszkania w Bydgoszczy, to z pewnością zauważyliście, że na rynku nie ma nadmiaru tego typu ofert.

 

Dlaczego? Kawalerki w dużych miastach są coraz chętniej kupowane przez inwestorów jako lokata kapitału oraz przez singli i bezdzietne pary, jako pierwsze mieszkanie. Utrzymanie takiego mieszkania jest dość tanie, a późniejsza odsprzedaż, gdy będziemy potrzebować większego, jest stosunkowo bezproblemowa.

 

Gwarantujemy, że 1 pokojowe mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy szybko znajdują nabywcę. Jak bardzo rynek nieruchomości w Bydgoszczy potrzebuje małych mieszkań w dobrych lokalizacjach? Odpowiedź brzmi: bardzo! Ta tendencja utrzymuje się od lat i nic nie wskazuje na to, aby miała się zmienić. Nawet w ostatnich, trudnych dla deweloperów czasach, kawalerki na sprzedaż w Bydgoszczy były poszukiwanym towarem.

 

Od czego zacząć, gdy chcesz kupić mieszkanie w Bydgoszczy? Może najpierw warto sprawdzić, jaka jest średnia cena kawalerek?

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy?

Średnia cena mieszkania jednopokojowego w Bydgoszczy na rynku pierwotnym w lipcu 2023 roku w poszukiwanej lokalizacji się to 9 188  złotych za metr kwadratowy mieszkania. Kupno mieszkania o powierzchni około 29 m2 w dobrej, śródmiejskiej lokalizacji to wydatek około 293 405 złotych.

Najtańsze, jednopokojowe mieszkania z oferty deweloperów zaczynają się od 8900 do najdroższych, które kosztują prawie 14 000 za metr kwadratowy. Cena kawalerki w Bydgoszczy waha się od 225 tysięcy w Fordonie, gdzie są najtańsze mieszkania do 330 000 w centrum Bydgoszczy. Najdroższe mieszkania w prestiżowych lokalizacjach mogą kosztować nawet 350 000 złotych Czy ceny jednopokojowych mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy zawsze były tak zróżnicowane?

A może szukasz kawalerki dla singla w Bydgoszczy??

Sprawdzamy dane historyczne, korzystając z własnych doświadczeń. Ponad 6 lat temu sprawdziliśmy popyt na kompaktowe mieszkania o metrażu od 19 do 32 metrów na przykładzie gruntownie wyremontowanej kamienicy przy ulicy Gdańskiej 144 w Bydgoszczy. Mieszkania na sprzedaż w tej lokalizacji i w takim metrażu, w kameralnej kamienicy okazały się być prawdziwym hitem.

 

Kawalerki sprzedawane były wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej oraz mediów społecznościowych. Większość kupiono w czasie niespełna dwóch miesięcy. Część klientów nabyła mieszkania dla studiujących w Bydgoszczy dzieci, inni jako mieszkania na wynajem. Oferta Moderatora okazała się bardzo atrakcyjna ze względu na kilka czynników, m.in. lokalizację. Gdańska 144 to prawdziwe komunikacyjne „eldorado”. Dojechać stąd można praktycznie do każdej dzielnicy w Bydgoszczy. Ten atut Grupa Moderator wykorzystała, budując, położone po sąsiedzku z ulicą Gdańską, osiedle Industria. Popularność małych mieszkań wygenerowała także moda, szczególnie wśród młodych ludzi, żeby zamieszkiwać blisko centrum miasta.

Czy warto kupić mieszkanie w Bydgoszczy?

Zdecydowanie tak. Mieszkania w Bydgoszczy: kawalerki i dwupokojowe należą do poszukiwanych na rynku. Ceny nieruchomości od lat rosną, a kupno nieruchomości w Bydgoszczy to dobra inwestycja. Średnia cena metra kwadratowego nadal jest niższa niż w Poznaniu czy Gdańsku, a rentowność porównywalna. Bydgoszcz to miasto akademickie i przemysłowe. Dobre miejsce do zamieszkiwania na stale.

Gdy kupujemy mieszkanie na własne potrzeby, często zaczynamy od niewielkiego metrażu. Tzw.mieszkanie na start to zazwyczaj kawalerka lub kompaktowe 2 pokoje. Jak pokazały badania, wielkość mieszkania zależy nie tylko od zarobków i zdolności kredytowej, ale także od stylu życia i wyborów, jakie dokonujemy. Analitycy Open Finance sprawdzili, że w czasie ostatnich 7 lat, przeciętne mieszkanie deweloperskie zmniejszyło się prawie o 8 metrów kwadratowych. Gdy sprawdzimy, ile kosztują mieszkania w Bydgoszczy, mniejszy metraż pierwszego mieszkania staje się naturalnym wyborem.

Sprzedaż małych mieszkań

Najdroższe mieszkania w stanie deweloperskim w przeliczeniu na m2 to zazwyczaj kawalerki. Mieszkanie typu studio, czyli jeden pokój z aneksem kuchennym, koniecznie w dobrej lokalizacji, na nowym osiedlu, to koszt minimum 9000 za m kwadratowy. Lokalizacja jest, poza ceną, kluczowa. Bydgoszczanie mają swoje ulubione dzielnice Bartodzieje, Błonie, Wyżyny czy Górzyskowo, ale za sprawą postępującej rewitalizacji miasta, coraz częściej sprawdzają oferty opisane jako mieszkanie Bydgoszcz Bocianowo czy mieszkanie Bydgoszcz Śródmieście. Dzieje się tak dlatego, że powstają tutaj nowe osiedla, a zamieszkiwanie blisko lub w samym centrum miasta, staje się coraz wygodniejsze.

Mała kawalerka to duży zysk ?

Kawalerki przez lata uważane były za znakomitą lokatę kapitału. Nadal tak jest. Mieszkania drożeją co prawda w tempie błyskawicznym, ale w czasach niepokojów gospodarczych wywołanych wojną na Ukrainie, sytuacją po pandemii i wysoką inflacją to bardzo dobra inwestycja. Małe mieszkania są poszukiwane, chętnie wynajmowane i można je szybko sprzedać, gdyby była taka potrzeba. Rosnący popyt wyraźnie można było zaobserwować na bydgoskim rynku nieruchomości pod koniec lutego 2022 roku, gdy w mieście pojawili się uchodźcy z Ukrainy. Wynajęcie niedużego mieszkania w dobrej cenie i lokalizacji graniczyło z cudem, a ceny najmu rosły z dnia na dzień.

 

Niewielki metraż, to mniejszy koszt zakupu, wykończenia, utrzymania. Małe mieszkania chętnie kupowane są przez inwestorów, młodych ludzi, często studentów lub osoby na dorobku, które chcą posiadać mieszkanie na start, ale zdolność kredytowa nie pozwala im na zakup większego lokum. Poza tym, małe mieszkanie im wystarcza, bo nie mają jeszcze rodziny.

Ile może kosztować kawalerka?

Pierwsza odpowiedź na tak postawione pytanie jest wymijająca i brzmi: to zależy. Od czego? Czynników jest naprawdę wiele. Najważniejsza jest oczywiście lokalizacja. W obrębie każdego miasta, w zależności od dzielnicy, cena również może się zmienia. Bydgoszcz nadal proponuje, w porównaniu z Poznaniem czy Gdańskiem, stosunkowo atrakcyjne ceny. Jeżeli dzisiaj wydaje się nam, że w Bydgoszczy jest za drogo, to warto przypomnieć rekord, jaki padł w 2020 roku w Paryżu, gdzie zapłacono 134 tysiące euro za 6,5 metra kwadratowego. Z okna tej garsoniery roztacza się widok na katedrę Notre Dame i Wieże Eiffla. Jak widać, otoczenie znacząco wpływa na cenę, a brak standardowej toalety ze spłuczką nie wpłynął na jej obniżenie.

Kawalerki na sprzedaż w Bydgoszczy- dlaczego ceny mogą się różnić?

w Bydgoszczy kawalerki osiągają zróżnicowane ceny ze względu na opisaną już powyżej lokalizację oraz inne czynniki, m.in.

  • Standard wykończenia oraz zagospodarowanie całego budynku.
  • Otoczenie, czyli parki, sklepy, szkoły i komunikacja miejska, wszystko to uczyni mieszkanie atrakcyjniejszym.
  • Piętro. Zazwyczaj najtańsze są lokale na parterze, ale nie dotyczy to tych z własnymi ogródkami.
  • Układ mieszkania. Im lepszy, czyli bardziej funkcjonalny, popularnie nazywany ustawnym, tym mieszkanie droższe.
  • Balkon, taras, im większy, tym bardziej wpływa na cenę. Balkon w niedużym mieszkaniu to przecież dodatkowa, potrzebna przestrzeń. Szczególnie latem!
  • Strona, na którą wychodzą okna. Wschód czy zachód? Północ czy południe? Tzw. wystawa wpływa na cenę, szczególnie w kawalerkach, gdy okna mamy tylko na jedną stronę

Szukasz kawalerki w Bydgoszczy?

Jeżeli nadal jesteś trakcie poszukiwania nowe małego mieszkania i zdecydowałeś się na rynek pierwotny, zapraszamy do sprawdzenia oferty Grupy Moderator. Nasze mieszkania, nawet te nieduże, są funkcjonalne i słoneczne, dobrze zaprojektowane i zbudowane z wysokiej jakości materiałów. Są także oszczędne, bo na dachach naszych budynków instalujemy panele. Wiemy jak ważny jest widok z okna, dlatego polecamy nasze nowe osiedla w bardzo dobrych lokalizacjach. Industria przy Pomorskiej, Symfonia po sąsiedzku z Ogrodem Botanicznym.

Sprawdź ofertę Grupy Moderator dla inwestora

W przypadku małych mieszkań ważna jest nie tylko ich funkcjonalność, dostępność miejsc parkingowych, komórek lokatorskich czy cała infrastruktura osiedla, ale przed wszystkim lokalizacja. Najlepiej w centrum, blisko centrum lub dzielnicy dobrze skomunikowanej z centrum miasta. To szczególnie istotne, gdy najemcami takich lokali są młodzi ludzie. Często studenci lub dopiero rozpoczynający karierę zawodową pracownicy. Im mieszkanie będzie lepiej położone, tym szybciej je wynajmiemy lub sprzedamy, gdy zechcemy to zrobić.

 

W Grupie Moderator przygotowując ofertę dla inwestorów, wprowadziliśmy na rynek ofertę mieszkań, które mogą w zależności od potrzeb pełnić funkcję mieszkania dwupokojowego lub dwóch niezależnych kawalerek. To nie tylko propozycja dla osób, które poszukują mieszkań inwestycyjnych, ale jak się okazuje także odpowiedź na inne potrzeby. Takie mieszkanie znakomicie sprawdziło się w przypadku jednej z Klientek Grupy Moderator, która bardzo chciała mieć niezależne, własne mieszkanie. Jednak ze względu na niepełnosprawność, nie mogła zamieszkiwać zupełnie sama. Wyjściem z sytuacji okazał się być "dwupak" czyli jedno dwupokojowe mieszkanie z dwoma oddzielnymi wejściami, dwiema łazienkami i dwoma aneksami kuchennymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nasza Klientka mogła mieszkać sama, ale jednocześnie po sąsiedzku z Mamą.

Nieduża, ale własna i wygodna czyli kawalerka rządzi!

Jeszcze niedawno, kawalerka była synonimem ciasnoty i niewygody. Jednak za sprawą sprytnych rozwiązań i ciekawych projektów, których coraz więcej pojawia się w branżowych portalach czy mediach społecznościowych, mamy naprawdę wiele możliwości, aby na 26 m2, zaaranżować własną, wygodną przestrzeń. W Grupie Moderator znakomicie działa Program Partnerski, dzięki któremu nasi Klienci mogą korzystać z solidnych zniżek na produkty i usługi. Między innymi projektanta wnętrz. Można także, zupełnie bezpłatnie skorzystać ze spacerów w 3D, dzięki którym nie musimy wyobrażać sobie jak urządzić własne mieszkanie. Kawalerka w Bydgoszczy to dobry pomysł dla studentów, singli, bezdzietnych par oraz inwestorów.

 

Nowe mieszkania to nie tylko dobra inwestycja pod wynajem, ale także jako mieszkanie na start. Czy 40 m2 to wystarczający metraż, aby mogła mieszkać tutaj para? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. A jeżeli to osiedle położone jest w centrum Bydgoszczy, w otoczeniu przedwojennych eleganckich willi i nowoczesnych apartamentów, a kawalerka ma prawie 15 metrowy balkon, to musi być Symfonia. I wtedy warto pod uwagę wziąć nie tylko metraż, ale także inne czynniki.

 

Jakie ? Poza tymi już wymienionymi związanymi z lokalizacją koniecznie standard wykonania i funkcjonalność. I wtedy może się okazać, że mniej znaczy więcej. Mniejsze, ale komfortowe, pięknie położone mieszkanie może być znacznie lepszym rozwiązaniem od starego bloku na peryferiach miasta. Przestronny salon z aneksem kuchennym i balkonem, na którym urządzimy strefę relaksu, eleganckie części wspólne, ogród społeczny, możliwość chodzenia wszędzie pieszo lub korzystania z tramwaju, czy nie brzmi kusząco?

 

25.10.2017

Agnieszka Czapla laureatką konkursu dla młodych architektów

Czytaj dalej
18.10.2017

Elements - więcej niż bydgoski salon łazienek

Czytaj dalej