Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Konkurs na nazwę osiedla –rozstrzygnięcie

Konkurs na nazwę osiedla –rozstrzygnięcie

Komisja czytała, obradowała i oceniała. Zadanie było niełatwe, bo na konkurs zgłoszono prawie 2400 propozycji. Było więc z czego wybierać.

Z radością ogłaszamy, że wygrała nazwa Osiedle BociaNowe. Zwyciężczynią konkursu na nazwę nowej inwestycji bydgoskiego dewelopera Moderator Inwestycje, została pani Martyna Janicka. Dlaczego wybraliśmy tę nazwę? Bo jest prosta, bydgoska i łączy stare z nowym. Nagrodę (laptop/notebook) laureatce wręczymy podczas prezentacji koncepcji architektonicznych nowej inwestycji. Uroczyste wręczenie nagrody zaplanowaliśmy na połowę kwietnia. O terminie i szczegółach wydarzenia, które zamierzamy zorganizować na Rycerskiej 22, na terenie przy inwestycji, będziemy informować.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy za nadesłane propozycje. Możliwość konsultowania z mieszkańcami Bydgoszczy naszych pomysłów była inspirująca i niezwykle satysfakcjonująca.

Konkurs na nazwę jest częścią konsultacji społecznych, które Moderator Inwestycje prowadzi w związku z planowaną budową na terenie pomiędzy ulicami Pomorską, Rycerską i Świecką. Osiedle powstanie pomiędzy śródmiejską zabudową, w pobliżu komunikacji miejskiej, szkół przedszkoli i handlu oraz usług. To jedno z niewielu tak dobrze położonych miejsc w Bydgoszczy, gdzie jeszcze nie powstały nowe mieszkania. Inwestor chce, aby nowe osiedle na którym zaplanowano budowę ponad 1200 mieszkań, miało miastotwórczy charakter i znaczący, pozytywny wpływ na rewitalizację Bydgoszczy.