Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Dlaczego warto kupować mieszkanie od dewelopera?

Dlaczego warto kupować mieszkanie od dewelopera?

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy rozwija się dynamicznie. Nabywców znajdują zarówno mieszkania i domy z rynku wtórnego jak i te od deweloperów. O powodach, dla których Klienci decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, rozmawiamy z dyrektor działu sprzedaży w Moderator Inwestycje, Sandrą Kempińską.

- Jednym z istotnych powodów dla których kupujący wybierają rynek pierwotny jest o możliwość własnego zaaranżowania oraz indywidualnego wykończenia mieszkania lub domu. Klienci chcą się czuć komfortowo. Ważne jest, że Klient otrzymuje rękojmię od dewelopera, która również stanowi jeden z elementów wpływających na jego poczucie bezpieczeństwa. Kluczowa w ocenach Klientów jest również konkurencyjna cena w stosunku do rynku wtórnego oraz korzyść finansowa wynikająca z braku kosztu jakim jest podatek PCC przy zakupie.

Klienci kupując mieszkanie, dużą wagę przywiązują do otoczenia. Chodzi nie tylko o lokalizacje w wybranej dzielnicy, ale także estetykę części wspólnych. Chcemy mieszkać nie tylko wygodnie, ale teraz coraz ładniej. To tylko moda czy już stały trend?

- Zdecydowanie można to stały trend, bowiem Klienci przywiązują  duże znaczenie do estetyki części wspólnych. Już na etapie projektowania budynku jako deweloper wspólnie z projektantami wnętrz aranżujemy części wspólne przywiązując do nich równie dużą wagę, co do projektu samego budynku.

Funkcjonalne rozwiązania stosowane w nowych mieszkaniach i domach to komfort dnia codziennego, ale też realne finansowe korzyści. Nowe mieszkania to zazwyczaj niższe koszty utrzymania, mniejszy fundusz remontowy itd. Czy klienci uwzględniają ten argument, gdy dokonują wyboru pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym?

- Faktycznie powyższy wybór determinują namacalne korzyści finansowe. Klienci przekonują się że wybór nowego mieszkania czy domu naprawdę się opłaca. Poza niższymi kosztami utrzymania  warto wziąć pod uwagę, że zakupione mieszkanie/dom będzie długo utrzymywać swoją wartość rynkową. Reasumując, to koszty w dużej mierze wpływają  na decyzje kupujących.

Zapraszamy do naszego działu sprzedaży. Wkrótce kolejna rozmowa, tym razem o mieszkaniach wykończonych „pod klucz”.