Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Nowa jakość w znanym miejscu. Nowe osiedle.Rewitalizacja terenów zdegradowanych

Nowa jakość w znanym miejscu. Nowe osiedle.Rewitalizacja terenów zdegradowanych

Jak będzie wyglądała kompleksowa zmiana funkcji terenu przy ulicach Pomorskiej, Rycerskiej i Świeckiej z przemysłowej na mieszkalną? Znamy odpowiedź na to pytanie.

Korzystając z dobrych, europejskich i polskich praktyk, wybraliśmy projekt, na podstawie którego powstanie I etap naszej najnowszej inwestycji. 

Czekamy na Państwa 24 października o godzinie 12.00, na terenie zadaszonego peronu przy ulicy Rycerskiej 22. To wyjątkowe miejsce, będzie już po raz kolejny miejscem naszego spotkania. To prapremiera nowego projektu, który wykracza poza zwyczajowe, przypisane osiedlom, funkcje mieszkaniowe.  Pokażemy jak będzie wyglądał I etap, opowiemy o idei i naszych założeniach. Przygotowaliśmy także multimedialną projekcję, która przypomni kilkanaście ważnych artystycznie i społecznie wydarzeń, jakie odbyły się na tym terenie. Z gościnności Moderator Inwestycje skorzystali m.in. Czesław Mozil, Pinky Loops, Bisz, OER, Krystyna Mazurówna, Eriko Makimura oraz liczni artyści sztuk audio-wizualnych i street-artu.

Aktualnie hala zamieniona została na plan filmowy do baśni „Klechdy Domowe” projektu Fundacji Czarny Karzeł. Warto zobaczyć i warto spotkać się nami. Z doświadczeń wypracowanych przez 1,5 roku przez nieformalne centrum kultury, które powstało na naszym terenie, zamierzamy skorzystać podczas naszych kolejnych projektów związanych z rewitalizacją miasta. Zapraszamy.