Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Pomorzanin – inwestycja jakiej nie było

Pomorzanin – inwestycja jakiej nie było

Ostatni seans filmowy w kinie Pomorzanin wyświetlono w 2003 roku

Od tamtej pory budynek niszczał i ulegał degradacji. Moderator Inwestycje chce to zmienić i przywrócić temu kultowemu dla wielu pokoleń bydgoszczan miejscu, dawną świetność. 8 marca 2017 roku, inwestor podpisał wstępną, notarialną umowę kupna. Rewitalizacja wpisuje się w misję dewelopera – „Zmieniamy Bydgoszcz”. Moderator Inwestycje od lat remontuje bydgoskie kamienice. Wiele z nich, m.in. te na ulicy Zamoyskiego, Pomorskiej, Cieszkowskiego czy Gimnazjalnej, odzyskały już dawną urodę. Moderator planuje zorganizowanie w czerwcu dnia otwartego w Pomorzaninie. Dla wielu mieszkańców miasta będzie to podróż sentymentalna, dla inwestora możliwość poznania oczekiwań związanych z funkcją miejsca. Zaplanowano także konkurs na pamiątki i wspomnienia związane z kinem Pomorzanin. Te najciekawsze będą prezentowane publicznie w odrestaurowanym budynku.Priorytetem jest uchronienie budynku przed dalszą degradacją oraz zachowanie historycznego charakteru miejsca.

02.03.2017

Druga nagroda w konkursie kamienicznym Prezentujemy kolejną pracę konkursową – Bydgoskie Kamienice. Tym razem autorem nagrodzonej pracy jest pan Ryszard Andrzejewski. 1 Każdy miał swój fyrtel. Ja też. Tak się dziwnie składa, że dwa fyrtle, jeden Pani Krystyny R. D. i drugi mój się przenikają, nakładają zarówno geograficznie jak i czasowo. Mieszkaliśmy na tym samym winklu Warmińskiego i Czerwonej Armii. Moje dzieciństwo upłynęło na przedziwnej przestrzeni, której dzisiaj już nie ma. Miało magiczną nazwę „podwórko”. Podwórko było nasze. Każdy obcy był natychmiast zauważany i mógł być zaakceptowany lub potraktowany, jako intruz. Podwórko maiło swoje prawa i zasady. Nikt ich nigdy nie zdefiniował, nikt ich nigdzie nie zapisał, ale istniały i były przestrzegane.

Czytaj dalej
21.02.2017

Nagrodzona praca Magda Kawałek, Ryszard Andrzejewski i Krzysztof Golec, to laureaci zorganizowanego przez dewelopera Moderator Inwestycje konkursu „Bydgoskie kamienice –ludzie i zdarzenia”. Autorzy zwycięskich prac, przywołując obrazy osadzone w realiach ulicy Śląskiej, Focha czy Mazowieckiej, zadbali nie tylko o historyczne detale i dokumentalny walor swoich opowiadań, ale także o emocje towarzyszące wspomnieniom. Zgodnie z zasadami konkursu teksty były inspirowane wydarzeniami z życia mieszkańców bydgoskich kamienicy. Dzisiaj publikujemy pierwszą z trzech nagrodzonych prac, autorstwa Pani Magdy Kawałek.

Czytaj dalej