Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Film „Kler” w Bydgoszczy. Moderator Inwestycje wspiera twórczość Smarzowskiego.

Film „Kler” w Bydgoszczy. Moderator Inwestycje wspiera twórczość Smarzowskiego.

W Moderator Inwestycje, Społeczna Odpowiedzialność Biznesu to konkretne działania, wśród których ważne miejsce zajmuje kultura. Inwestor zakupił zrujnowane kino  Pomorzanin w celu jego rewitalizacji, bezpłatnie użycza lokali bydgoskim fundacjom i stowarzyszeniom, wspierając je finansowo. Na terenach należących do bydgoskiego dewelopera, przy Rycerskiej 22  powstał promujący Bydgoszcz teledysk „Mistrz i Róża”. Moderator współfinansował warsztaty filmowe Sławomira Idziaka. Jest partnerem filmowego projektu Fundacji Czarny Karzeł, laureata konkursu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej „Klechdy domowe”.

Ukoronowaniem wsparcia polskiej kultury jest udział firmy w produkcji najnowszego filmu  Wojciecha  SmarzowskiegoKler”. Moderator zdecydował się na współfinansowanie filmu ze względu na szacunek do twórczości Wojciecha Smarzowskiego i uznanie dla całego dorobku reżysera.

Wojciech Smarzowski w filmie „Kler” zdecydował się na podjęcie kolejnego trudnego - tym razem dla kościoła - tematu. „To nie jest łatwe kino, ale jak zawsze u reżysera tej klasy - dobre i rzetelne” - zapowiada Adam Gudell, dyrektor generalny Moderatora.

Główny pokaz  przedpremierowy filmu odbędzie się w Bydgoszczy, 23 września w kinie Helios. W obsadzie zobaczymy m.in. Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza, Arkadiusza Jakubika i Jacka Braciaka. W Internecie dostępny jest już pierwszy zwiastun filmu. Bydgoski pokaz to ukłon producenta w stronę koproducentów, bo Moderator Inwestycje nie jest jedyną firmą z naszego regionu, która wsparła nowy film reżysera. Społeczne działania Moderatora i wsparcie udzielane kulturze, dostrzegł profesor Jerzy Hausner, który zaprosił przedstawicieli dewelopera do Krakowa na seminarium poświęcone biznesowi społecznie odpowiedzialnemu.