Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Tereny poprzemysłowe - dobre praktyki. Nowe osiedle BociaNowe

Tereny poprzemysłowe - dobre praktyki. Nowe osiedle BociaNowe

Inwestorzy stawiają na tereny poprzemysłowe - dobre praktyki

Za sprawą dewelopera Moderator Inwestycje, Bydgoszcz - dołączy do grupy miast wykorzystujących tzw. brownfield’s, czyli tereny poprzemysłowe. Prawie 5 hektarowy obszar pomiędzy ulicami Rycerską, Świecką i Pomorską, to jedno z niewielu dostępnych w śródmieściu miejsc, o tak dużym potencjale inwestycyjnym.

18 kwietnia o godzinie 12.00, bydgoski deweloper zaprasza na spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną 2 koncepcje architektoniczne na bydgoskieosiedle mieszkaniowe - BociaNowe oraz pomysły inwestora związane z wykorzystaniem obszaru. Wręczona zostanie także nagroda w konkursie na nazwę osiedla. Autorka nazwy osiedla BociaNowe odbierze laptopa!

W Polsce przybywa udanych realizacji deweloperskich wykorzystujących tereny poprzemysłowe. Należy do nich m.in. projekt Dzielna 60, gdzie wykorzystano dawne fabryczne budynki na Muranowie w Warszawie.

We Wrocławiu na terenach po ZNTK, na 18 hektarach powstaje inwestycja Promenady Wrocławskie. Zbudowano ponad tysiąc mieszkań oraz 40 tys. mkw. powierzchni biurowej. W planach są jeszcze kolejne mieszkania, które powstaną m.in. nad Odrą. Również we Wrocławiu na zagospodarowanie czeka 20 hektarów na terenach Hutmenu, a w Poznaniu Wolne Tory. Invest Komfort, deweloper z Gdańska, kupił od PKP 5,5 ha gruntów po dawnym dworcu kolejowym Kłodno.

Tereny po dawnych fabrykach zyskują na znaczeniu. Ich wykorzystanie zapobiega zbytniemu „rozciąganiu” miast i co ważne, sprzyja pełnej rewitalizacji obszarów, często uznanych za zdegradowane. Uwzględniając doświadczenia polskich deweloperów z Wrocławia, Warszawy czy Gdańska, należy zauważyć, że deweloperzy dbają o zachowanie elementów, które świadczą o odrębności miejsca i jego historycznym charakterze.

Czasami jest to odrestaurowany budynek lub jego część, czasami tylko element. Moderator Inwestycje również planuje zachowanie dawnego budynku dworca, a ostatnio siedziby Urzędu Celnego.