Pomorzanin - spotkanie ze Sławomirem Idziakiem
09.11.2017

Pomorzanin podczas Camerimage - spotkanie ze Sławomirem Idziakiem

Fundacja Film Spring Open Sławomira Idziaka wspólnie z Fundacją Kultury Rozruch (Czarny Karzeł) oraz Moderator Inwestycje zapraszają na warsztaty filmowe realizowane przez mobilne centrum audiowizualne – CINEBUS oraz KINO POMORZANIN. Warsztaty w kinie Pomorzanin będą trwać 9 dni, w czasie których uczestnicy, pod okiem opiekuna artystycznego, będą tworzyć krótkie filmy - od fazy pomysłu, scenariusza przez zdjęcia, montaż̇ i post-produkcję do dystrybucji. Wszystko za pomocą̨ najnowocześniejszego sprzętu audiowizualnego, w który wyposażony jest CINEBUS.

Tematem jest odkrywanie nieznanych obszarów naszego miasta, dlatego 17.11.2017 r., otworzymy dla publiczności niedostępną na co dzień przestrzeń Pomorzanina, które w latach świetności było ulubionym kinem mieszkańców Bydgoszczy. Kino stanie się naszym miejscem spotkań i planem filmowym. W godzinach 16:00-21:00 zapraszamy na wydarzenie „W starym kinie”, w czasie którego bydgoszczanie i nasi goście będą mogli obcować ze sztuką w wykonaniu młodych bydgoskich artystów. Gościem specjalnym będzie Sławomir Idziak. Na spotkanie z wybitnym polskim operatorem i scenarzystą, autorem zdjęć do takich filmów jak Trzy kolory. Niebieski, Helikopter w ogniu, Krótki film o zabijaniu, Podwójne życie Weroniki, Król Artur, czy Harry Potter i Zakon Feniksa, zapraszamy o godzinie 18.00. Wstęp wolny!


W programie:

16:00 – Fanfary przed Kinem Pomorzanin w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.
16:15 – Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy
17:00 – „Idziak / Kieślowski” – fragmenty filmów zrealizowanych przez K. Kieślowskiego i S. Idziaka
z miksowaną na żywo muzyką z filmów
18:00 – spotkanie ze Sławomirem Idziakiem
19:00 – Koncert zespołu Pokój Numer 3
20:00 – prezentacja antydepresyjnej opery Chóru Społecznego Czarnego Karła pt. „Cristoforo Colombo”


*POBIERZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZEŃ

Organizatorzy: Fundacja Film Spring Open Sławomira Idziaka i Fundacja Kultury Rozruch (Czarny Karzeł)
Współorganizator: Moderator Inwestycje i Kino Pomorzanin

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy

Impreza towarzysząca 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE 2017.