Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Quentin Tarantino i Adam Gudell co ich łączy?

Quentin Tarantino i Adam Gudell co ich łączy?

Chcecie wiedzieć co łączy Szefa Grupy Moderator z reżyserem tak znanych filmów jak  „Pewnego razu w Hollywood",  „Pulp Fiction",  „Nienawistna Ósemka"„Kill Bill" ?

My znamy odpowiedź. Obaj panowie zaczynali od pracy w wypożyczalni kaset video. I mają wspólnych znajomych, między innymi Romana Polańskiego, którego najnowszy film „The Palace" jest koprodukowany przez Grupę Moderator. Adam Gudell wraz z innym bydgoskim przedsiębiorcą Waldemarem Koteckim koprodukowali film „IO” Jerzego Skolimowskiego i dzięki temu, mogli uczestniczyć  w Oscarowej Gali. Chcecie poznać szczegóły tego wydarzenia? Zapraszamy do lektury rozmowy z szefem Grupy Moderator, którą przeprowadziliśmy bezpośrednio po powrocie z Hollywood.

Czerwony dywan zrobił na Panu wrażenie?

 

Ogromne, chociaż w tym roku nie był czerwony, co zdziwiło wielu gości. To był mój pierwszy pobyt w Stanach Zjednoczonych i od razu trafiłem do Los Angeles oraz Dolby Theatre na Oscarową Galę. Takie wydarzenie zostanie ze mną do końca życia, tego jestem pewien.

   

Jak doszło do Pana współpracy z Jerzym Skolimowskim?

 

Jak to zazwyczaj bywa, przez wspólnych znajomych. Współpraca rozpoczęła się kiedy byliśmy już koproducentem znanych filmów Wojciecha Smarzowskiego:  „Kler” i „Wesele”, mieliśmy też na koncie

„Szarlatana” Agnieszki Holland. Jerzy Skolimowski to wybitna postać światowego kina, twórca niezwykłego formatu. Chcieliśmy być obecni w jego najnowszym filmie i udało się nam. Przy okazji dwukrotnie spotkałem się  z Romanem Polańskim i zapadła decyzja o wsparciu producenckim jego najnowszego filmu The Palace. To również bardzo ciekawy, festiwalowy film.

 

 A jakie są najbliższe filmowe plany?

 

Również ambitne. Jeszcze w tym roku premierę będzie miał film Joika. Międzynarodowa produkcja, międzynarodowa obsada i niezwykła opowieść o amerykańskiej baletnicy. Jedną z głównych ról w tym filmie gra Diane Kruger, gwiazda filmów "Bękarty wojny" Quentina Tarantino oraz "W ułamku sekundy" Fatiha Akina (za rolę, w którym otrzymała Złotą Palmę w Cannes). Film Joika opowiada historię tancerki baletowej pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych, która jako pierwsza Amerykanka ukończyła program szkoleniowy Akademii Baletu Bolszoj. Czekamy także na premierę filmu "The Palace" Romana Polańskiego. Akcja rozgrywa się w Sylwestra 1999 roku w luksusowym szwajcarskim hotelu. Jak to u Polańskiego bywa, w centrum wydarzeń znajdą się  skomplikowane ludzkie relacje pomiędzy gośćmi a obsługą.  Moim marzeniem jest także produkcja filmu rozgrywającego się na naszych terenach w czasach Cesarstwa Rzymskiego w okresie tzw. gorączki bursztynu. Rzecz o tyle ciekawa, że  w województwie kujawsko pomorskim mamy wiele dowodów związanych z obecnością Rzymian w rejonie Kujaw. Mogło to być również związane ze szlakiem bursztynowym — Rzymianie bardzo cenili ten surowiec. Taki film, inspirowany stylistyką Gladiatora, chciałbym zrobić. 

15.03.2023

Zbytek czy konieczność ? Niepotrzebny wydatek czy komfort wart każdej ceny? Nowoczesne klimatyzatory mają coraz więcej zwolenników.

Czytaj dalej