Fotowoltaika na wszystkich budynkach Grupy Moderator
21.01.2021

Fotowoltaika na wszystkich budynkach wielorodzinnych na nowych osiedlach Grupy Moderator

Panele fotowoltaiczne na dachach to coraz częstszy element krajobrazu Bydgoszczy. Fotowoltaika instalowana jest nie tylko na budynkach publicznych i domach jednorodzinnych. Pojawia się także na nowych osiedlach w budynkach wielorodzinnych.

 • Czy fotowoltaika to się opłaca?

Zdecydowanie tak! Zarówno w aspekcie ekologicznym jak i ekonomicznym. Grupa Moderator zdecydowała, że będzie instalować fotowoltaikę na wszystkich swoich nowych inwestycjach. Dzięki temu ekologiczną energią będą zasilane odbiorniki części wspólnych budynków, co znacząco wpłynie na obniżenie kosztów ponoszonych przez Wspólnotę Mieszkaniową.

"Dynamiczny rozwój branży fotowoltaicznej, postęp technologiczny, spadek cen zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych, oraz dotacje rządowe znacząco skróciły czas zwrotu inwestycji, sprawiając, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną się po prostu opłaca. Teraz również deweloperzy oraz wspólnoty mieszkaniowe mogą przyłączyć się do rozwoju energetyki niskoemisyjnej. Montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku wielorodzinnego to sposób na obniżenie rachunków za energię w częściach wspólnych"- mówi Marek Magrowski z  firmy Energy PV.

 • Fotowoltaika. Jak to działa?

Instalacja fotowoltaiczna dla Wspólnoty Mieszkaniowej może zasilać części wspólne budynku, np. oświetlenie klatki schodowej, oświetlenie terenu osiedla na zewnątrz, podziemnej hali garażowej parkingu, wentylacji, czy pracę windy. Fotowoltaika to opłacalna inwestycja i nowoczesna technologia, która będzie się rozwijać i warto z niej korzystać, nie tylko z powodów ekonomicznych, ale także wobec rosnącej świadomości ekologicznej mieszkańców domów wielorodzinnych.

 • Zdaniem profesjonalisty - dodatkowe zalety paneli fotowoltaicznych

"Podobnie jak inne podmioty działające na zasadzie prosumenckiej, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą nadwyżkę wyprodukowanej energii elektrycznej „magazynować” w sieci energetycznej, by następnie wykorzystać tę nadwyżkę w okresach mniejszej produkcji np. nocą lub w okresach zimowych. Dodatkową korzyścią jest objęcie instalacji fotowoltaicznej, produkującej prąd na potrzeby własne, 8% stawką podatku VAT"- potwierdza Marek Magrowski.

Instalację fotowoltaiczną można leasingować lub finansować za pomocą niskooprocentowanych kredytów, dzięki czemu inwestycja nie jest dużym obciążeniem dla mieszkańców.

  19.01.2021

  Colian Developer sprzedaje działkę na Bocianowie. Kto zbuduje kolejne osiedle w Bydgoszczy?

  Więcej

  18.01.2021

  Place zabaw w Bydgoszczy, atrakcje dla dzieci

  Więcej