Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Place zabaw w Bydgoszczy, atrakcje dla dzieci

Place zabaw w Bydgoszczy, atrakcje dla dzieci

Profesjonalne place zabaw dla dzieci na stałe zagościły już nie tylko w bydgoskich parkach i przestrzeni publicznej (muzyczny plac zabaw w parku im. Jana Kochanowskiego, czy Magiczny plac zabaw na Wyspie Młyńskiej), ale także na nowych osiedlach mieszkaniowych.

Bydgoscy deweloperzy prześcigają się w pomysłach, aby przygotować dla najmłodszych mieszkańców teren atrakcyjny do zabawy i przede wszystkim bezpieczny.

Urządzenie miejsca przeznaczonego dla dzieci w różnym wieku, to wyzwanie dla projektantów i producentów. Konstrukcje muszą spełniać funkcję zabawową dla starszych i nie stanowić zagrożenia dla młodszych dzieci. Nowoczesny plac zabaw to nie tylko miejsce do rekreacji, ale także do podnoszenia sprawności fizycznej  i koordynacji ruchowej. 

W tym kontekście wielofunkcyjne urządzenie, jakim był trzepak, może budzić sentymentalne westchnienie, że kiedyś to było… I rzeczywiście było, ale teraz czasy, wymagania i oczekiwania się zmieniły. Trzepak już nie wystarczy i na pewno nie uzyskałaby żadnego certyfikatu bezpieczeństwa.

Jakie zatem atrakcje powinny pojawić się na placu zabaw dla dzieci? Sprawdziliśmy to na nowym osiedlu AviaGrupy ModeratorInwestor postawił na tradycyjne, ale nowoczesne, lubiane urządzenia. Popularne huśtawki dla starszych dzieci i bujaki dla młodszych. Urządzenia do wspinania, znakomicie rozwijające koordynację ruchową oraz drabinki i drążki, które pozwolą na tworzenia toru przeszkód.

Co jeszcze? Zjeżdżalnia, koniecznie musi być!  I  nieodłączny element każdego placu zabaw, piaskownica. To tutaj powstawać będą najpiękniejsze piaskowe baby.
Dobrej zabawy życzymy i zapraszamy na plac zabaw na osiedlu Avia, po którym oprowadza Justyna Maciejewska.