Inteligentne mieszkanie w bloku. Propozycja bydgoskiego dewelopera
Osiedle Industria w Bydgoszczy to oryginalny pomysł Grupy Moderator na zagospodarowanie poprzemysłowych terenów w centrum miasta.
Skutecznie łączymy tradycję z nowoczesnością, wyposażając nowe mieszkania w system inteligentnego zarządzania. Dla naszych Klientów wybraliśmy najlepszy.
O tym, z czego będą mogli korzystać właściciele mieszkań przy Ulicy Pomorskiej, rozmawialiśmy z przedstawicielem firmy FIBARO.
M: Wyobraźmy sobie taką sytuację: wchodzę do mojego nowego mieszkania, oczywiście na osiedlu Industria, a tam sprzęt inteligentnego domu FIBARO: Wall Plug, The Heat Controller, Double Switch, Motion Sensor, Flood Sensor. Brzmi groźne, to może spróbujemy wyjaśnić? Od czego zaczniemy?
Szymon Ochociński.: Proszę się nie bać, wszystkie te urządzenia są po to, by ułatwić życie mieszkańców inteligentnego domu.
- Pomagają kontrolować domowe wydatki
- Sprawują pieczę nad bezpieczeństwem,
- Stoją na straży ewentualnych niepożądanych zdarzeń, jak cieknąca woda, zalanie, oraz pozwalają na zdalne zarządzanie m.in. oświetleniem. Dzięki temu możemy jednym kliknięciem stworzyć niesamowitą atmosferę sprzyjającą relaksowi, nauce czy spotkań z najbliższymi.
To są tylko przykłady, jak inteligentne mieszkanie FIBARO może pomóc nam w codziennym życiu.
M: Już wiemy, co jest czym i do czego służy. Ale ja nie korzystam nawet z włącznika czasowego w piekarniku czy zmywarce, więc jak poradzę sobie z obsługą takiego sprzętu?
Czy korzystanie ze smart home jest trudne?
Szymon Ochociński: Proszę spróbować, to naprawdę ułatwia życie. Obsługa smart home, jest intuicyjna, a urządzenia od FIBARO zaprojektowane z myślą o funkcjonalności i estetyce. Do obsługi wystarczy jedynie smartphone z zainstalowaną aplikacją. Od teraz możliwe będzie wyłączenie światła w salonie bez konieczności wstawania z kanapy, gdy zaczyna się nasz ulubiony film. Wspaniałe, prawda? To proszę sobie wyobrazić, że możliwości smart home od FIBARO ogranicza tylko…nasza własna wyobraźnia.
M: Brzmi dobrze, ale jak przekonać nieprzekonanych?
Szymon Ochociński: Jeszcze 15-20 lat temu dostęp do internetu w domach był czymś niemal nieosiągalnym, drogim, wiązało się z wieloma problemami formalnymi itp. Teraz nie wyobrażamy sobie bez tego życia. Podobnie było z telefonami komórkowymi. Rozwiązania inteligentnego domu są w zasięgu finansowym przeciętego Kowalskiego. Już dawno przestał to być tylko gadżet, który robi wrażenie.
Jakie smart home niesie realne korzyści?
Szymon Ochociński: Pomaga troszczyć się o nasze mienie, najbliższych, także osoby starsze. Jeśli pomyślimy o wszystkich czynnościach, na które tracimy czas, energię, musimy o nich pamiętać, to pomyślmy o urządzeniach smart, które za nas te wszystkie sprawy załatwią lub zaproponują konkretne rozwiązanie. To naprawdę pomaga odpocząć w czasach, w których doba zawsze jest za krótka.
M: A jeżeli spodoba mi się tak bardzo, że chciałabym w swoim nowym mieszkaniu, zainstalować jeszcze inne udogodnienia systemu FIBARO, to czy będą pasować do mojego „zestawu startowego”?
Czy smart home można rozbudowywać?
Szymon Ochociński: Oczywiście będą działać z urządzeniami smart home FIBARO, które zostały wcześniej zainstalowane. Zaletą naszego systemu jest to, że może on rosnąć wraz z potrzebami rodziny. Gdy w naszym życiu pojawi się pociecha, zechcemy posiadać np. lampkę nocną, która włączy się, gdy przekroczymy próg pokoju i wyłączy, gdy czujnik ruchu wyśle odpowiedni sygnał. System może także zmieniać adres, zupełnie jak my. Dzięki jego bezprzewodowej funkcji możemy schować urządzenia do kartoników i przenieść je do innego pomieszczenia czy mieszkania lub domu.
W oczekiwaniu na wiosnę: kalendarzową, astronomiczną i tą, która pojawia się w sercu niezależnie od daty, pracujemy w Grupie Moderator nad nową ofertą i jednocześnie finalizujemy flagowe inwestycje Grupy. Będzie świeżo, ekologicznie i zielono. Będzie wygodnie i nowocześnie.
Czytaj dalejWiosna to dobry czas na remont mieszkania lub domu. Czasami wystarczy odświeżenie koloru i zmiana oświetlenia, a czasami potrzebujemy większej zmiany. Co wtedy? Od czego zacząć?
Czytaj dalej