Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Kamienice w Bydgoszczy pięknieją

Kamienice w Bydgoszczy pięknieją

Wkrótce będę gotowa

Bydgoszcz zmienia się i pięknieje. Mieszkanie w kamienicy staje się synonimem stylu i prestiżu. Kolejne kamienice odzyskują dawną świetność. Powstają intrygujące nowoczesną architekturą domy, mieszkania i lokale, stylistycznie dopasowane do architektury Bydgoszczy. Moderator Inwestycje ma w procesie rewitalizacji miasta swój udział. Już niedługo spacerując po śródmieściu, będziemy mogli cieszyć się widokiem kolejnej pięknej kamienicy. Jeszcze zasłonięta parkanem, jeszcze pokryta budowlanym pyłem i maskującą siatką, wkrótce będzie gotowa.

Ulica, na której rozgościła się nasza, zaprojektowana przez Józefa Święcickiego kamienica, jest – jak twierdzą jej mieszkańcy i trudno się z nimi nie zgodzić – najpiękniejszą ulicą Bydgoszczy. 22 domy zaprojektowane zostały przez najlepszych architektów. Tworzyli tutaj m.in. Karl Bergner, Fritz Weidner, Rudolf Kern, Paul Böhm. Swoją własną kamienicę, w której mieszkał, miał tutaj najsłynniejszy z nich, Józef Święcicki.

Moderator Inwestycje zadbał o detale i szczegóły czyniące tę kamienicę świadkiem minionej belle époque. Eklektyczny budynek łączy elementy secesyjne z neogotyckimi. Elewacja zachwyca ozdobami: wysuniętym do przodu ryzalitem oraz widoczną w górnej części budynku konstrukcją szkieletową. Umieszczone na elewacji rozety i dekoracyjne elementy roślinne, dopełniają stylowej całości.

Ulica Augusta Cieszkowskiego w Bydgoszczy nosi imię tego wybitnego Polaka od 1920 roku i łącząc ulicę Gdańską i Pomorską, tworzy współcześnie unikatową, śródmiejską przestrzeń, która zachwyca zarówno bydgoszczan jak i turystów.

Wytyczona w 1894 roku, kompletną zabudowę zyskała w ciągu kolejnych 10 lat. Wznoszone kamienice imponowały rozmachem i eklektyczną stylistyką. Ulica była oświetlona, skanalizowana. Mieszkali tutaj przedsiębiorcy, kupcy, urzędnicy, oficerowie i przedstawiciele wolnych zawodów.

W 1906 przy ul. Cieszkowskiego 20, zamieszkał dr Jan Biziel. Kamienice przetrwały czas wojen, niestety część z nich po 1945 roku, straciła oryginalne ozdoby.

Od 1990 roku trwa rewitalizacja ulicy, a jej mieszkańcy założyli Stowarzyszenie, którego celem jest „inicjowanie, organizowanie i wspieranie wszelkich działań dla ochrony i wzrostu walorów urbanistyczno-architektonicznych; kulturowych; artystycznych i historycznych ul. Augusta Cieszkowskiego w Bydgoszczy”. Kamienice na Ulicy Cieszkowskiego odzyskują dawną świetność. Dzieje się tak także za sprawą mieszkańców i doceniających tradycje inwestorów.

Kamienice w Bydgoszczy pięknieją
Kamienice w Bydgoszczy pięknieją
Kamienice w Bydgoszczy pięknieją

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

  • Bezpłatne porady prawne w Bydgoszczy
  • Zniżki dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny
  • Konkursy o Bydgoszczy
21.07.2016

Uśmiechnięta akcja dla dzieci Od lat wspieramy charytatywną aktywność na rzecz dzieci – szczególnie tych, którym życie nie oszczędziło przykrych doświadczeń. Uśmiechnięty dzień organizowany przez Gazetę Pomorską, to akcja dla dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych i tych przebywających w pogotowiu opiekuńczym. W ubiegłym roku dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego spędzały swój wypełniony zabawami i niespodziankami dzień w podbydgoskim Myślęcinku. W latach ubiegłych imprezy organizowano m.in. w westernowym miasteczku niedaleko Żnina i Family Parku.

Czytaj dalej
04.07.2016

Specjalny rabat na zakup domu dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Myślisz, że znasz Bydgoszcz jak własną kieszeń? Kojarzysz nawet najdrobniejsze detale bydgoskich ulic i domów? Sprawdź swoją wiedzę i wygrywaj w amerykańskim stylu i…smaku. Co tydzień, przez całe lato do wygrania vouchery do restauracji WESTERN o wartości 50 złotych. ZAPRASZAMY DO ZABAWY!

Czytaj dalej