Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Kawalerka pod wynajem - inwestycja na lata

Kawalerka pod wynajem - inwestycja na lata

Niebieski Apartament w inwestycji Nordic Haven. Mieszkanie o pow. 38,48 m2, w stanie deweloperskim. Wnętrze utrzymane w minimalistycznej stylistyce z elementami klasyki. Jest to mieszkanie przeznaczone dla singla lub jako apartament pod wynajem, z atrakcyjnym widokiem w prestiżowej lokalizacji. Powierzchnia została maksymalnie otwarta i wyregulowana. Poprzez utworzenie niewidzialnych stref powstało spójne, funkcjonalne wnętrze.

 

Rozmowa z Michałem Trojanowskim - architektem wnętrz
- autorska pracownia architektury APA Trojanowscy

 

 

W kawalerkach lub małych apartamentach pod wynajem ważny jest każdy centymetr. Dlatego na etapie projektu bardzo istotne jest zaplanowanie funkcji w taki sposób, aby nie tworzyć „martwych”, niewykorzystanych powierzchni. 

Po pierwsze należy ustalić strefy w mieszkaniu – nie wydzielajmy ich na siłę. W małych przestrzeniach pokój dzienny najczęściej bywa sypialnią, natomiast aneks kuchenny bywa jednocześnie jadalnią. 

Kolejnym krokiem jest zastosowanie gładkich powierzchni, w miarę możliwości, jak największych – „nie ilość, a jakość”. Unikajmy otwartych regałów, półek – niestety zabierają one cenne miejsce, a są również pokusą do stawiania nadmiernej ilości ozdobników, przez co tworzymy ogólny chaos. 

Zbyt duże zróżnicowanie materiałów, dodatków i struktur stworzy bałagan w przestrzeni. Warto zastosować kolory i tekstury, które będą tzw. bazą aranżacji. Kremy, szarości biele to nowoczesne, minimalistyczne tła aranżacji. Niestety w małych mieszkaniach nie możemy sobie pozwolić na swobodne użycie palety barw.

Tak bywa w zastosowaniu koloru czarnego. Oczywiście, jeśli dobrze zastosujemy typ materiału oraz odpowiednio dostosujemy oświetlenie, możemy śmiało zagrać zdecydowanym kolorem.  

Aby kolory bazowe nie były monotonne, możemy użyć np. kolorowej kanapy pufy lub innych dodatków typu poduszki, pledy, dywany. Tymi drobnymi elementami możemy się bawić – zmieniać bez większych kosztów. Nie wolno jednak używać nieprzeziernych zasłon, które są w odbiorze ciężkie i zaciemniają pomieszczenia. Najlepiej użyć rolety lub delikatnych, prawie przeźroczystych firan. Takie zastosowanie nadal da nam intymność i ocieplenie wnętrza, jednak nie przytłoczy naszego mieszkania. 

 

 

 

W przestrzeni pokoju dziennego najlepiej zastosować kanapy, sofy lub narożniki z funkcją spania, tak, aby wieczorem bez problemu stworzyć cześć sypialnianą. Dodatkowo pamiętajmy, aby nasze łóżko miało pojemnik na pościel.

Kuchnia - coraz częściej otwierana na salon jest ozdobą mieszkania, jednak, co zrobić żeby widok sprzętów i urządzeń kuchennych nie zakłócał nam odpoczynku w salonie? Możemy ukryć kuchnię 'w szafie ' - za mobilną ścianą. Na czas zamknięcia tworzy monolityczną powierzchnię dekoracyjną. Natomiast, kiedy trzeba, jest otwarta na gotowanie i gości. Przecież wspólne gotowanie z przyjaciółmi to nowy trend, który coraz częściej jest obecny w naszych kuchniach.

Warto zwrócić dużą uwagę na grę świateł i luster. Światło, jakże istotne przy właściwym rozmieszczeniu, pozwoli powiększyć optycznie przestrzeń. Podczas skierowania światła na dłuższe ściany poszerzymy wnętrze, natomiast podświetleniem elementów dekoracyjnych np. jak ściana z naturalnego drewna uzyskamy ciepły klimat wnętrza oraz podkreślimy urok materiału.

Aby nie przeciążyć wizualnie przestrzeni podczas zastosowania lamp wiszących np. nad stołem czy wyspą, warto użyć lamp lekkich, przeźroczystych np. z tworzywa czy szkła, opcjonalnie opraw błyszczących. Lustra warto zastosować w punktach, które odbiją nam piękną zabudowę meblową, czy też inne elementy wyposażenia.

Małe przestrzenie warto przemyśleć pod każdym względem, nie tylko pod kątem ilości rzeczy do magazynowania. Również pod kątem stylu życia mieszkańców. Dlatego często warto zdecydować się na współpracę z architektem wnętrz.


18.07.2017

Ogrodowe porady Michaliny Trempały z Natur Zielone Pogotowie

Czytaj dalej
04.07.2017

Konkurs na najlepsze zdjęcie pod hasłem: „Apartament z widokiem” rozstrzygnięty. Wyróżnione prace zostaną zaprezentowane 27 lipca 2017 roku, podczas wystawy w Porcie Lotniczym Bydgoszcz.

Czytaj dalej