Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Modne kolory ścian 2023 - kolorystyczne inspiracje

Modne kolory ścian 2023 - kolorystyczne inspiracje

Wiosna to doskonały czas na remont lub odświeżenia mieszkania. Spektakularny efekt daje stosunkowo prosty i niedrogi sposób, jakim jest pomalowanie ścian. Wystarczy odpowiednio dobrana farba, trochę folii malarskiej, taśma do oklejania, wolny dzień lub przynajmniej popołudnie i dużo zapału do pracy. Macie to wszystko? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie nasz artykuł, w którym znajdziecie odpowiedź na pytanie: jakie są najmodniejsze kolory ścian.

 

Modne kolory ścian 2023 – sprawdź najmodniejsze kolory wnętrz

Jak co roku Instytut Pantone wybrał najmodniejszy kolor 2023 roku. Po nowoczesnym i najcieplejszym odcieniu błękitu o wdzięcznej nazwie Veri — Peri, który dominował w ubiegłym roku, przyszedł czas na żywiołową barwę Viva Magenta. Według Instytutu Pantone ten odważny kolor zainspiruje nie tylko designerów, ale także wszystkich, którzy kochają kolory energii.

 

Czy soczysta Viva Magenta sprawdzi się jako modny kolor ścian? Zapewne nie w każdym wnętrzu, ale odpowiednio zrównoważona, może być niezwykłą inspirację. Od nas zależy, jak będziemy interpretować tę niezwykle energetyczną mieszankę żywiołów, barw zimnych i ciepłych. Może lepiej, aby kolory ścian nie należały wyłącznie do Viva Magneta? Wykorzystajmy szarość lub złamaną biel, która może być świetnym tłem do połączonych sił czerwieni i fioletu magenty.

Cudowny Beż – inspirowany naturą Kolor Roku 2023

We wnętrzach, gdzie kolory ścian powinny wprowadzać atmosferę spokoju i harmonii, najlepszym rozwiązaniem są kolory naturalne. Cudowny beż to propozycja Dulux ColourFutures 2023, a specjalnie zaprojektowane cztery palety ColourFutures, ułatwią łączenie barw we wnętrzach.

Modne kolory z wykorzystaniem cudownego beżu, czy nawiązujące do świata przyrody szarości są odpowiednie do pomieszczeń, w których spędzamy dużo czasu. Delikatna barwa wycisza i uspokaja, będzie więc odpowiednia do salonu, kuchni, sprawdzi się także w sypialni.

Kolory ścian do salonu

Gdy nasz salon jest miejscem wspólnym dla wszystkich domowników, powinny uwzględniać nie tylko nasze oczekiwania. Wybór koloru ścian zależy również od funkcji, oświetlenia, wielkości i wysokości pomieszczenia. Neutralna jest biel, która sprawdzi się wszędzie, a jej różnorodne odcienie, zarówno ciepłe, jak i chłodne są odpowiednie zarówno dla zwolenników skandynawskiego minimalizmu, jak i wielbicieli słonecznej Prowansji. Pamiętajmy, że nie musimy wybranym kolorem malować wszystkich ścian. Jedna modna ściana też "robi robotę". Zwłaszcza gdy idealnie komponuje się z pozostałymi i tworzy przemyślaną całość.

Ponadczasowe, zawsze modne kolory ścian

Niezależnie od wyborów dokonywanych przez designerów, odcienie bieli gwarantują zawsze modne kolory ścian. Biel daje poczucie czystości i świeżości. To kolor nierozszczepionego światła, więc stanowi symbol początku, niewinności, wszystkiego, co nowe.

Kolory ścian mogą optycznie powiększać lub pomniejszyć pomieszczenie, spowodować, że będą wyglądać na niższe lub wyższe, szersze lub węższe. Gdy chcemy mieć modne kolory ścian, powinniśmy przed ostatecznym wyborem, pamiętać o tym jak barwy wpływają na nasze samopoczucie. Błękit wycisza i pozwala się skupić, opisywana już energiczna magenta pobudza do działania, a zielony uspokaja i kojarzy się z naturą. Rzadko stosowana na dużych przestrzeniach czerń, jako dodatek nadaje wnętrzom elegancji i charakteru.

A może kolory natchnienia?

Dla tych, którzy nie przepadają za harmonią cudownego beżu, inspiracją na 2023 rok mogą być kolory natchnienia. Te barwy inspirowane są lasem, ogrodem, roślinami. Rozejrzyjcie się po kwiecistej łące czy parku. Tak, to też są modne kolory. Zieleń, brąz, ochra, delikatny fiolet bratków i krokusów. Robią wrażenie, prawda?

To kolory energii, tak nam potrzebnej nie tylko wiosną. Modne kolory ścian to także barwy nawiązujące do zmieniającego się za oknami otoczenia. Kolory rytmu natury tworzą wnętrza świeże i przyjazne.Znakomicie komponują się z roślinami doniczkowymi, naturalnymi dodatkami i drewnianymi meblami.

Kolory ścian w 2023 roku – inspirowane naturą

Kolory naturalne są ulubioną inspiracją dla współpracującej z Grupą Moderator architekt wnętrz Agnieszki Grabowskiej, która zaprojektowała dla nas jedno z mieszkań na osiedlu Symfonia oraz części wspólne. Dominują nie tylko naturalne kolory, ale także szlachetne materiały. Wnętrze jest spokojne, harmonijne i eleganckie. Aż chce się tutaj być, prawda?

Dla tych, którzy nie mogą doczekać się lata, odpowiednie będą wszechobecne w ciepłych krajach pomarańcze i żółcie. Wywołują skojarzenie skojarzenia ze słońcem, radością i wakacyjną beztroską. Taka dodatkowa energia sprawdzi się w salonie, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Modne kolory ścian w salonie w 2023 roku – soczyste cytrusy wymagają jednak szczególnej staranności przy wyborze dodatków.

Takie intensywne barwy i dominujące odcienie warto zestawić z czymś łagodniejszym. Na tle pomarańczowej lub żółtej ściany pięknie prezentować się będą meble i dodatki w odcieniach beżu, bieli lub szarości. Możemy również zdecydować się na odważne kontrastowe zestawienie. Cytrusowe odcienie komponują się z brązem, czarnym czy głębokim bordowym.

Modne kolory ścian- podsumowanie

Wybór barw proponowanych w tym roku przez specjalistów od urządzania wnętrz, może zawrócić w głowie, a nazwy kolorów proponowane przez producentów farb, są równie inspirujące jak projekty designerów. Jak nie zachwycić się odcieniami cudownego beżu, złamaną bielą, energetyczną magentą. Nie zapominajmy, że nadal inspirujący jest błękit, o który upominają się korzystające z naturalnego cyklu przyrody, kolory rytmu.

Błękitny kolor ścian powoduje, że wnętrze jest pogodne, schludne, jasne i optycznie bardziej przestronne. Niebieski ma wiele odcieni, dzięki czemu jest bardzo uniwersalny. Ponieważ pasuje do wielu stylizacji, bez trudu można dopasować błękitny kolor ścian do wybranego wnętrza. Sprawdzi się, gdy lubimy skandynawski minimalizm, ale pasuje też wnętrz marynistycznych lub uroczego japońskiego kawaii, gdzie będzie tłem do wszechobecnego różu.

Jeśli chcemy, aby salon lub sypialnia sprzyjały relaksowi i wypoczynkowi, błękitny kolor ścian doskonale się sprawdzi. Uspokaja, wycisza, nie przytłacza i nie dominuje. Doskonale komponuje się z innymi barwami. Idealny będzie cudowny beż oraz wszystkie odcienie szarego. Błękit znakomicie łączy się też z bielą.

Modne wnętrze w kolorach, które lubisz

Jeżeli planujecie w tym roku malowanie ścian, na pewno w zróżnicowanej palecie modnych kolorów, znajdziecie coś dla siebie. Do wyboru delikatne barwy, które przyniosą nam ukojenie stonowane odcienie beżu i energetyczne, intensywne barwy. Modne kolory ścian już od dawna nie czerpią z jednej inspiracji.

Dlatego każdy znajdzie w obowiązujące na rok 2023 palecie, coś dla siebie. Dzięki temu nasze wnętrze będzie spersonalizowane i zgodne z indywidualnym poczuciem estetyki oraz upodobaniami. Niezależnie od tego czy poszukujemy bliskości z naturą, ukojenia i wyciszenia czy dla odmiany solidnej dawki energii, zaufajmy sobie! Nie ma nic gorsze niż ślepe, bezrefleksyjne naśladownictwo. Pamiętajmy o tym podczas wiosennego malowania ścian.

04.04.2023

Specjalna oferta od Grupy Moderator

Czytaj dalej