Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Kredyt na 2% : zarezerwuj mieszkanie już teraz

Kredyt na 2% : zarezerwuj mieszkanie już teraz

Planujesz zakup domu jednorodzinnego lub mieszkania w ramach bezpiecznego kredytu w programie Pierwsze Mieszkanie? Chcesz wiedzieć, ile wynosi maksymalna kwota kredytu? Zamierzasz skorzystać z gwarantowanej dopłaty do rat kredytu hipotecznego? Chciałbyś już teraz zarezerwować wybrane mieszkanie? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to koniecznie przeczytaj ten artykuł i sprawdź, co przygotowaliśmy w Grupie Moderator. Warto, bo mamy konkretne mieszkania spełniające kryteria programu, konkretne wyliczenia i dużo sprawdzonych u źródeł, cennych informacji bezpośrednio od uczestnika naszego Programu Partnerskiego  NOTUS Finanse S.A.

Co w ramach programu bezpieczny kredyt?

Projekt ustawy rządowego programu Pierwsze Mieszkanie zakłada, że dzięki dopłatom zakup nieruchomości będzie bardziej dostępny, a wysokość rat kredytu zdecydowanie niższa. Czy tak się stanie? Prace nad wdrożeniem jeszcze trwają, ale 14 marca program został przyjęty przez rząd, a ustawa jest już podpisana przez Prezydenta. To oznacza, że planowany na 3 lipca 2023 roku, termin przyjmowania przez banki wniosków na preferencyjne kredyty jest realny.

Jak podkreślają analitycy, w rankingu kredytów hipotecznych to będzie zdecydowanie numer 1 i warto odpowiednio wcześniej zadbać o przygotowanie odpowiednich dokumentów, sprawdzenie zdolności kredytowej i wybór mieszkania. Ilu będzie chętnych jeszcze nie wiadomo, ale  procedura na pewno ruszy 3 lipca i jak twierdzi Natalia Kowalska dyrektorka oddziału NOTUS Finanse S.A. nie ma obawy, że zabraknie pieniędzy. Wbrew wcześniejszym publikacjom medialnych i opiniom, w tym roku nie będzie limitów na dofinansowanie. Potwierdzają to odpowiedzialni za realizację programu, ministerialni urzędnicy. 

Jednym słowem, jeżeli zamierzasz skorzystać z kredytu 2%, to teraz jest najlepszy czas, aby wybrać mieszkanie, sprawdzić zdolność kredytową, zarezerwować swoje wymarzone  lokum i cierpliwie czekać na uruchomienie kredytu. 

Hit na rynku kredytów?

Program składa się z dwóch filarów – bezpiecznego kredytu 2% i konta mieszkaniowego. Największym zainteresowaniem cieszy się pierwszy filar związany z zaciągnięciem kredytu z okresowo stałym oprocentowaniem 2%. 

Zakup mieszkania z tym kredytem ma pomóc w rozwiązaniu problemu wielu rodzin, które do tej pory ze względu na zbyt wysokie raty, nie mogły skorzystać z komercyjnie udzielanych kredytów.

Grupa Moderator przygotowała dla Klientów, którzy planują skorzystanie z kredytu mieszkaniowego w ramach programu rządowego, specjalną ofertę zakupu lokalu mieszkalnego. Co prawda, bezpieczny kredyt hipoteczny z niskim, gwarantowanym oprocentowaniem ma być dostępny od 3 lipca, ale już teraz warto zrobić "rozpoznanie".

Dzięki temu, gdy odpowiednio wcześniej wybierzemy mieszkanie, sprawdzimy naszą zdolność kredytową, przeliczymy wysokość rat z okresowo stałym oprocentowaniem 2% oraz doliczymy marżę banku, w którym będziemy starać się o kredyt, będziemy gotowi ! 

3 lipca może pojawić się wielu innych chętnych, aby skorzystać z dopłat rządowych, dlatego jeden z banków uczestniczących w programie już teraz przyjmuje wnioski od potencjalnych klientów, żeby przygotować je i  uruchomić program, gdy tylko będzie to możliwe.

Co proponujemy w ramach programu Pierwsze Mieszkanie

W oczekiwaniu na uruchomienie programu tanich kredytów, już wiosną bydgoski deweloper przygotował specjalną pulę mieszkań, które można zarezerwować już teraz. Dzięki temu, gdy np. w maju lub czerwcu zarezerwujemy wymarzone mieszkanie, nie musimy obawiać się, że ktoś uprzedzi nas z zakupem. To ważne, bo duże zainteresowanie kredytem oraz atrakcyjna wysokość dopłaty może spowodować, że gotowe mieszkania wyprzedadzą się na rynku pierwotnym w Bydgoszczy dość szybko.

W ofercie Grupy Moderator znajdują się mieszkania w wielu lokalizacjach, w zróżnicowanym metrażu i cenach. Tak szeroki wybór, pozwoli na zakup pierwszej nieruchomości klientom poszukującym mieszkań dla rodziny, jak i tym którzy potrzebują kompaktowego mieszkania dla jednej osoby. Jeżeli zamierzacie zaciągnąć bezpieczny kredyt, to teraz jest dobry czas, aby rozejrzeć się na rynku nieruchomości.

Jaka jest maksymalna wysokość kredytu?

Na jaką kwotę możemy liczyć, gdy chcemy skorzystać z programu preferencyjnych kredytów? Wysokość bezpiecznego kredytu 2% dla singla, nie może przekroczyć 500 tysięcy a w przypadku rodziny 600 tysięcy. Dodajmy, że  rodzic z dzieckiem to też rodzina. Gdy doliczymy do tego maksymalną kwotę wkładu własnego, czyli 200 tysięcy, to może wystarczyć nawet na budowę domu jednorodzinnego, a na pewno na zakup komfortowego, nowego mieszkania w Bydgoszczy.

Grupa Moderator oferuje takie mieszkania na osiedluIndustria przy ulicy Pomorskiej, Leszczyńskiego II oraz Symfonia przy ulicy Chodkiewicza. W ramach programu bezpieczny kredyt na 2% dostępne są kawalerki oraz mieszkania 2, 3 i 4 pokojowe

Ze względu na dopłaty i korzystne oprocentowanie rat kredytu mieszkaniowego, opłaca się kupić większe, rodzinne mieszkanie. Takie, które posłuży przez kilkanaście lat.

Jaka wysokość rat?

Dzięki dopłatom rata kredytu przez 10 lat będzie zdecydowanie niższa niż ta, która obowiązuje w przypadku standardowych kredytów hipotecznych. Na stronach rządowego programu bezpieczny kredyt, można znaleźć gotowe symulacje, ile wyniesie np. wysokość pierwszej raty, gdy skorzystamy z dopłat rządowych i ile wyniosłaby, gdybyśmy zaciągnęli tradycyjny kredyt hipoteczny. Pierwsza rata kredytu z dopłatą może być niższa nawet o 50%! 

Jeżeli więc spełniacie warunki, to nie warto się zastanawiać. W rankingu kredytów hipotecznych, drugiego tak korzystnego, nie znajdziemy. Bezpłatnie symulację wszystkich kosztów i wysokości rat dla wybranego mieszkania można również przeprowadzić w Biurze Sprzedaży Grupy Moderator lub u naszego Partnera ds. kredytów.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Odpowiedzialne za realizację programu Pierwsze Mieszkanie, Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje, że dopłata do rat kredytu mieszkaniowego to różnica między stałą stopą ustaloną na podstawie średniego oprocentowania kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%. 

Takie warunki, będą obowiązywały przez 10 lat, ponadto przez cały czas będzie obowiązywała standardowa marża banku.

Czy to się opłaca? Oczywiście, że tak. Przez 10 lat dzięki niskiemu oprocentowaniu możemy spłacić całkiem sporą część kapitału. Stąd przewidywane duże zainteresowanie. 

Wiele zależy też od tego jak szybko banki, które przystąpią do programu, będą mogły ocenić zdolność kredytową klienta i udzielić pożyczki. 

Okres spłaty kredytu to maksymalnie 30 lat, ale jak już pisaliśmy, korzystne oprocentowanie bezpiecznego kredytu, obowiązuje przez 10 lat. Po tym czasie wysokość oprocentowania kredytu będzie taka sama, jak przy standardowym kredycie hipotecznym. 

Cały okres kredytu mieszkaniowego może wynieść maksymalnie 30 lat. Dla gospodarstwa domowego to znaczące udogodnienie.

Zalety nowego programu

Nowy program dopłat do kredytu mieszkaniowego ma jeszcze jedną zaletę. Można łączyć bezpieczny kredyt 2% z innym, już obowiązującym od ponad roku kredytem popularnie określanym mianem mieszkanie bez wkładu własnego.

W tym przypadku każdy, kto chce skorzystać z dopłat rządowych, musi jednak spełnić łącznie warunki każdego z połączonych programów. To oznacza, m.in. brak własnego mieszkania, odpowiedni wiek, i oczywiście posiadanie zdolności kredytowej. Zniesiony został warunek obowiązujący dotychczas w programie "Mieszkanie bez wkładu własnego" limitów cenowych za m2. 

Czy znajdą się klienci, którzy będę chcieli skorzystać z wariantu 2w1 łącząc bezpieczny kredyt z programem mieszkanie bez wkładu własnego? Zadaniem analityków, to atrakcyjna propozycja. 

Banki, które udzielają kredytów hipotecznych, twierdzą, że w przeciwieństwie do wcześniejszych propozycji, program bezpieczny kredyt ma realne szanse na trwałe, tak oczekiwane ożywienie rynku nieruchomości. Przypomnijmy, że miniony rok był pod tym względem katastrofalny. Liczba udzielonych kredytów mieszkaniowych spadła o prawie 70%, a Polacy wskutek wysokich stóp procentowych masowo tracili zdolność kredytową i byli zmuszeni korzystać z drożejącego najmu.

Co prawda z dopłat rządowych może skorzystać tylko osoba, która nie ma i nie miała mieszkania oraz nie ukończyła 45 roku życia, ale jak twierdzą przedstawiciele banków, klientów nie zabraknie, a uzyskanie kredytu mieszkaniowego będzie znacznie prostsze. Na rynku kredytów taka propozycja nie ma konkurentów.

Jakie banki będą udzielać bezpiecznego kredytu?

Banki aktualnie analizują możliwość przystąpienia do projektu dotyczącego kredytu 2 proc. na zakup pierwszego mieszkania. Udział w programie Pierwsze Mieszkanie już zadeklarowały Alior, PKO BP, PKO SA.

Nowy program mieszkaniowy - jak wpłynie na rynek ?

Otrzymanie kredytu mieszkaniowego na zakup pierwszego mieszkania uzależnione jest od wiele kryteriów, które należy spełnić, aby z niego skorzystać. Jednak mimo pewnych obostrzeń,  w powszechnej opinii analityków nieruchomości, wywoła ożywienie na rynku, jest korzystny dla Klientów i dla branży deweloperskiej oraz budowlanej. Według prognoz w tym roku z kredytu skorzysta 20 tysięcy osób, a w 2024 roku liczba ta może wynieść 50 tysięcy. 

Bezpieczny kredyt spełni wiele oczekiwań konsumentów, którzy do tej pory byli wyłączeni z możliwości zakupu pierwszego mieszkania i aktualnie należy do najkorzystniejszych w rankingu kredytów hipotecznych.

Wysokość bezpiecznego kredytu

W dużych miastach już widać rosnące zainteresowanie mieszkaniami, których cena nie przekracza ustawowych limitów kredytowych. Warto więc już teraz poszukać odpowiedniego mieszkania i wynegocjować u dewelopera umowę, która pozwoli na uruchomienie spłaty, po otrzymaniu kredytu. W Grupie Moderator jest to możliwe. Kwota kredytu do 500 tysięcy dla singla i 600 tysięcy dla rodziny z pewnością pozwoli na zakup komfortowego lokum. Maksymalna wysokość wkładu własnego to 200 tysięcy, w każdym przypadku. Szczegółowe informacje na temat oferty mieszkań od Grupy Moderator, które można zarezerwować już teraz, w oczekiwaniu na uruchomienie kredytu, dostępne są w naszym biurze

Gdy zdecydujemy się na udział w programie kredytów z dopłatami rządowymi, warto pamiętać, że minimalny czas na jaki można zaciągnąć kredyt to 15 lat, a maksymalny 30.

Warunki spłaty kredytu

Co prawda po zakończeniu 10-letniego okresu korzystania z bezpiecznego kredytu wysokość rat wzrośnie w zależności od pierwotnego okresu finansowania (im krótszy, tym większa część kapitału zostanie spłacona) i aktualnego poziom stóp procentowych. Ten drugi czynnik trudno jest przewidzieć, dlatego zakłada się, że w przypadku dużych wzrostów rat możliwe będzie wydłużenia okresu spłaty kredytu o maksymalnie o 5 lat. Takie warunki programu, byłyby niemożliwe do spełnienia przy standardowym kredycie hipotecznym.

Podsumowując, program pierwsze mieszkanie ma realne szanse na powodzenie z wielu powodów, między innymi dlatego, że przez 10 lat dopłat kredyt będzie spłacany w formule malejących rat kapitałowo- odsetkowych, a efektywne oprocentowanie kredytu w tym czasie wyniesie 2% plus marża banku.

Brzmi dobrze? Zapraszamy do naszego biura, doradcy przedstawią ofertę mieszkań i pomogą sprawdzić, czy spełniamy warunki na otrzymanie kredytu mieszkaniowego.