Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Nowe mieszkania przy ulicy Chodkiewicza 9 w Bydgoszczy

Nowe mieszkania przy ulicy Chodkiewicza 9 w Bydgoszczy

Grupa Moderator przedstawia najnowszy projekt: osiedle Symfonia w Bydgoszczy.

Zanim poznamy szczegóły tej inwestycji, o historii tego wyjątkowego miejsca, zdań kilka. 

Jak rozwijała się ulica Chodkiewicza i dzielnica Bielawy? Ogromne znaczenie miało utworzenie na początku XX wieku, niemieckiego Urzędniczego Towarzystwa Oszczędnościowego i Budowlanego. Powołane w 1903 zbudowało, w ekspresowym tempie, całą kolonię lub, jakbyśmy dzisiaj powiedzieli, nowe osiedle domków jednorodzinnych. Domy były jednorodne w stylu, solidne i murowane. Uwagę zwracały wielospadowe dachy pokryte czerwoną dachówką.

W okresie międzywojennym dzielnicę tę upodobali sobie zamożni mieszczanie. To w tym czasie powstaje interesująca zabudowa, której przykładem jest willa przy ul. Chodkiewicza 65. O której dr Agnieszka Wysocka w publikacji „Ulica Gdańska w Bydgoszczy. Przewodnik historyczny", pisze tak.

Jest ona bardzo interesująca ze względu na rozplanowanie bryły i wnętrza. Jej projektant, budowniczy Józef Trojański, nadał budynkowi kształt zbliżony w rzucie do trójkąta o zaokrąglonym narożu południowo-zachodnim. Przenikające się różnej wysokości bryły tworzą budynek, w którym ważną rolę odgrywa światłocień.

W Bydgoszczy przez wiele lat Bielawy nazywane były „Dzielnicą arystokratów”. Dlaczego?

Tego też możemy dowiedzieć się z cytowanego już Przewodnika historycznego. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, niemieccy urzędnicy wyjeżdżali do Niemiec, odsprzedając należące do nich okazałe wille, które kupowali przede wszystkim ich następcy, czyli polscy pracownicy urzędów.  Nowi, wpływowi mieszkańcy zawiązali Towarzystwo Miłośników Bielaw i skutecznie wywalczyli u władz miasta, wiele udogodnień, zarówno dla całej dzielnicy, jak i  ulicy Chodkiewicza.

Co konkretnie? Ponownie skorzystamy z wiedzy dr Agnieszki Wysockiej.

Np. bruk, kanalizację, oświetlenie. Dzieci uczyły się w nowoczesnej szkole przy Poniatowskiego, odpoczywały w ogrodzie botanicznym u zbiegu ul. Niemcewicza i Powstańców Wielkopolskich.

Tak było! A jak jest teraz? Ulica Chodkiewicza i cała dzielnica już od wielu lat, za sprawą nowych inwestycji oraz systematycznie prowadzonej rewitalizacji, odzyskuje dawną świetność. Nowe mieszkania i nowoczesne budynki wielorodzinne, znakomicie wkomponowały się w tradycyjną willową zabudowę.

Mieszkańcy mogą korzystać z przywileju zamieszkiwania w centrum miasta, ciesząc się jednocześnie kameralnością okolicy.

Nowych mieszkań przy ulicy Chodkiewicza przybyło w ostatnim czasie na rynku pierwotnym sporo. Głównie za sprawą inwestycji deweloperskich. Wyjątkowość lokalizacji oraz stylowe otoczenie, sprawiają, że popyt na mieszkania przy ulicy Chodkiewicza oraz w okolicy jest naprawdę duży. 

Właścicieli znajdują przede wszystkim te lokale, które odpowiadają na potrzeby wymagających klientów. Konieczne jest zachowanie wysokiego standardu projektu i jego wykonania.

Osiedle Symfonia spełnia wszystkie te wymagania. Projekt wykonany przez znaną bydgoską pracownię architektoniczną, jak piszą jego autorzy, Szymon Muszyński i Maciej Gajownik, "...w zamyśle będzie dopełnieniem funkcji mieszkalnej tworzącej się Dzielnicy Muzycznej. Elewacja budynków, dzięki zastosowaniu wertykalnych podziałów symbolizujących klawisze instrumentu, wraz z wysokim standardem wykończenia budynków mają stanowić architektoniczny support dla Akademii Muzycznej” 

Szczegółowe informacje już wkrótce!

24.02.2022

Kolejna filmowa koprodukcja Grupy Moderator już 6 marca na specjalnym, premierowym pokazie w Kinie Pomorzanin

Czytaj dalej
18.01.2022

Co rządowy program zmieni na rynku nieruchomości, kto i na jakich zasadach będzie mógł z niego skorzystać ? Rozmawiamy z Dorotą Doman.

Czytaj dalej