Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Filmowa (prawie) wiosna w Grupie Moderator

Filmowa (prawie) wiosna w Grupie Moderator

 Długo czekaliśmy na ten film, ale zapewniamy, warto było!  Bycie razem daje siłę!  Kultura daje siłę. Kolejna koprodukcja Grupy Moderator i kolejny, premierowy pokaz specjalny z udziałem twórców. Trudny, bolesny i przejmujący, pełnometrażowy debiut Aleksandry Terpińskiej, za który została uhonorowana Paszportem POLITYKI 2021 w kategorii Film. 6 marca w Kinie Pomorzaninspotkaliśmy się z bydgoszczanami i  przyjaciółmi Grupy Moderator.

W tym niełatwym czasie to prowokacyjne spojrzenie na złożoną polską rzeczywistość zachwyciło odwagą w  łamaniu gatunkowych stereotypów i było źródłem potrzebnej refleksji.

Na 46 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych film INNI LUDZIE zdobył nagrody indywidualne w trzech kategoriach. Za najlepszy debiut reżyserski uhonorowano Aleksandrę Terpińską, za najlepszą pierwszoplanową rolę męską, Jacka Belera. Jury doceniło także montaż Magdaleny Chowańskiej.

  Aleksandra Terpińska, która przyjechała do Kina Pomorzanin na spotkanie z widzami, jest  także laureatką nagrody Stowarzyszenia Kin Studyjnych, a film otrzymał nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI podczas 25. festiwalu filmowego w Tallinnie (Tallinn Black Nights Film Festival).

 O czym jest ta historia?

[…] INNI LUDZIE to hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków, pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator (Fabijański). Na pierwszy rzut oka Kamil (Beler) i Iwona (Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecie (Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół nich […] opis pochodzi z materiałów dystrybutora.

Premiera kinowa produkcji WARNER BROS. PICTURES i MADANTS INNI LUDZIE zaplanowana jest na 18 marca 2022 r. 

W Bydgoszczy dzięki Grupie Moderator, po raz kolejny można było ten film zobaczyć dużo wcześniej.

To tylko jedna z produkcji z udziałem Grupy Moderator. Trwają prace nad kolejnymi obrazami m.in.: „Johnny” Daniela Jaroszka, czy międzynarodowymi produkcjami: „Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej, „Baltazar” Jerzego Skolimowskiego oraz filmem „Joika", w którym Tomasz Kot zagra u boku Diane Kruger. Grupa Moderator jest głównym producentem wyjątkowego projektu Fundacji „Czarny Karzeł”, baśni „Kwiat Paproci” - filmu, który łączy animację z grą aktorów.  

Grupa Moderator będzie współprodukować też następny film Agnieszki Holland. Zdjęcia ruszą jesienią. Ta wybitna, ceniona na świecie reżyserka, kilkukrotnie nominowana do Oscara, przyjechała do Bydgoszczy specjalnie, aby porozmawiać o współpracy w tym zakresie.

DziękujemyMolo Concept za przygotowanie aranżacji do rozmowy z twórcami.

 

18.01.2022

Co rządowy program zmieni na rynku nieruchomości, kto i na jakich zasadach będzie mógł z niego skorzystać ? Rozmawiamy z Dorotą Doman.

Czytaj dalej
30.12.2021

Trzy czy cztery pokoje? Ile metrów? Taras czy może przedogródek? W jakim mieszkaniu komfortowo poczuje się rodzina? Grupa Moderator przygotowała ofertę mieszkań rodzinnych.

Czytaj dalej