Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Wysokość pomieszczeń, jakie ma znaczenie?

Wysokość pomieszczeń, jakie ma znaczenie?

W Grupie Moderator cenimy jakość i ponadstandardowe rozwiązania. Osiedle Symfonia to nasza perła w koronie. Standard premium, więc premium musi być wszystko. Również wysokość pomieszczeń na ostatnim piętrze. 290 centymetrów, na tyle mogą liczyć Klienci Grupy Moderator, którzy kupią mieszkanie na ostatnim piętrze w budynku A.

Dlaczego wysokość ma znaczenie ?

Wysokie mieszkania są w nowym budownictwie towarem unikatowym, ponieważ zazwyczaj deweloperzy budują standardowo. Sufit pojawia się nad naszą głową na wysokości 260-270 cm. Grupa Moderator ponadstandardowa wysokość zaproponowała już Klientom na osiedlu Avia. W jednym z budynków podniesiono sufit do wysokości 282 cm i spotkało się to z uznaniem Klientów. Przy projektowaniu osiedla Symfonia, poszliśmy o krok dalej.

Lokalizacja przy ulicy Chodkiewicza oraz otoczenie ekskluzywnej, przedwojennej zabudowy, sprzyja inwestycji w standardzie premium.

Nasza diagnoza okazała się być zbieżna z oczekiwaniami rynku. Na etapie przedsprzedaży, przed rozpoczęciem budowy, klienci dokonali rezerwacji pierwszych mieszkań. To potwierdza, że bydgoski rynek nieruchomości potrzebuje takich inwestycji. W tej sytuacji pojawia się jednak kolejne pytanie.

Dlaczego nie budujemy mieszkań tak wysokich jak kiedyś?

Odpowiedź jest prosta. Takie mieszkanie, o ponadstandardowej wysokości, w budowie oraz utrzymaniu jest po prostu droższe. Trzeba zapłacić drożej przy zakupie oraz wydać więcej np. na ogrzewanie. Mimo to zmęczeni obowiązującymi w okresie PRL normami, które pozwalały na budowanie od 250 cm, coraz częściej poszukujemy komfortowej przestrzeni. Dodatkowe 20 czy 30 centymetrów to więcej dziennego światła, lepsza cyrkulacja powietrza i przestrzeń, która oddycha. To także więcej możliwości aranżacji. 

Jakie są najważniejsze zalety mieszkań z tzw. wysokim sufitem?

  • Możliwość zainstalowania dużych okien, co pozwoli na lepsze doświetlenie
  • Dodatkowa przestrzeń do przechowywania: w mieszkaniach z ponadstandardową wysokością świetnie wyglądają półki i regały np. z książki ulokowane do wysokości sufitu. Sprawdzą się również zabudowane schowki
  • Zastosowanie różnego oświetlenia: stylowe żyrandole, lampy na długich kablach powieszone na różnych wysokościach, to dobre rozwiązanie, gdy mamy wysokie mieszkanie
  • Szklane ściany: przy odpowiedniej wysokości sprawdzą się znakomicie, szczególnie jako przesuwne, tworzące przestrzeń w zależności od potrzeb
  • Dobry mikroklimat – wyższe wnętrze to więcej powietrza
  • Duży wybór elementów dekoracyjnych. W wysokim pomieszczenie sprawdzą się nawet wielkogabarytowe grafiki czy obrazy. Możemy także zadbać o indywidualną aranżację ścian. Tak modny beton czy elementy ceramiczne oraz zdecydowane, czy ciemne kolory, użyte w pomieszczeniu o ponadstandardowej wysokości nie przytłoczą

 Kliencirynku pierwotnegocoraz częściej poszukują mieszkań, które będą uwzględniać ich indywidualne potrzeby. Do takich należy m.in. ponadstandardowa wysokość mieszkań, ale też np.własny ogródek, dodatkowa łazienka czy możliwość dokonywania zmian lokatorskich, najczęściej dotyczących instalacji lub funkcji pomieszczeń. Wraz ze wzrostem cen mieszkań, rosną też wymagania Klientów. Być może już wkrótce, wysokość premium, czyli od 280 centymetrów lub 290, jak w przypadku ostatniej kondygnacji  mieszkań na osiedlu Symfonia, będzie jednym z ważnych kryteriów wyboru i  dokonywania zakupu.

 

 

 

24.02.2022

Dlaczego ceny mieszkań rosną tak gwałtownie? Powodów jest wiele, ale w Grupie Moderator uznaliśmy kilka z nich za dominujące. Oto one.

Czytaj dalej
24.02.2022

Wzrost poszukujących związany jest bezpośrednio z wojną na Ukrainie. Uchodźcy, szczególnie Ci, którzy mają już pracę lub przynajmniej wiarygodną jej obietnicę, mieszkań na wynajem zaczęli poszukiwać zaraz po agresji Rosji, pod koniec lutego.

Czytaj dalej