Zmiany na bydgoskim Bocianowie
26.11.2020

Zmiany na bydgoskim Bocianowie. Plan zagospodarowania przestrzeni.

Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowała wizualizację możliwego zagospodarowania terenu w oparciu o ustalenia miejskiego planu zagospodarowania przestrzeni "Bocianowo-Artyleryjska".
Zmiany robią wrażenie i fundamentalnie zmieniają teren wokół naszego nowego osiedla Industria. Idea przywrócenia tego poprzemysłowego terenu miastu i zmiana jego funkcji na mieszkalną, narodziła się w Grupie Moderator kilka lat temu. Zanim jednak przystąpiliśmy do budowy, trzeba było przejść przez żmudny proces scalania działek, koniecznych prac porządkujących teren i formalności prawnych. 
Od początku jednak byliśmy przekonani, że warto to robić, bo miejsce ma nie tylko wyjątkowy potencjał, ale także historię, która obecna jest w każdym metrze kwadratowym tego położonego pomiędzy Pomorską, Świecką i Rycerską, terenu. 
Co ważne, zmieni się nie tylko otoczenie osiedla, ale także rozwiązania komunikacyjne, które znacząco wpłyną na jakość przemieszczania się mieszkańców Bydgoszczy. 
Bramę osiedla Industria stworzy historyczny budynek dawnego dworca towarowego, który zostanie poddany pełnej rewitalizacji. Na parterze znajdą się lokale usługowe, a na piętrze klimatyczne mieszkania. Dzięki planowanym zmianom znikną uciążliwości związane z sąsiedztwem przejazdu kolejowego, a nowe nasadzenia i tereny zielone zdecydowanie zmienią krajobraz.
Budowa osiedla rozpoczęła się od ulicy Pomorskiej, gdzie w listopadzie, na pierwszym budynku, uroczyście zawisła wiecha

  18.11.2020

  Skromnie i funkcjonalnie. Poznaj wabi-sabi

  Więcej

  28.10.2020

  Jak ochronić oszczędności przed inflacją?

  Więcej