Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
Zmiany na bydgoskim Bocianowie

Zmiany na bydgoskim Bocianowie

Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowała wizualizację możliwego zagospodarowania terenu w oparciu o ustalenia miejskiego planu zagospodarowania przestrzeni "Bocianowo-Artyleryjska".


Zmiany robią wrażenie i fundamentalnie zmieniają teren wokół naszego nowego osiedla Industria. Idea przywrócenia tego poprzemysłowego terenu miastu i zmiana jego funkcji na mieszkalną narodziła się w Grupie Moderator kilka lat temu. Zanim jednak przystąpiliśmy do budowy, trzeba było przejść przez żmudny proces scalania działek, koniecznych prac porządkujących teren i formalności prawnych. 


Od początku jednak byliśmy przekonani, że warto to robić, bo miejsce ma nie tylko wyjątkowy potencjał, ale także historię, która obecna jest w każdym metrze kwadratowym tego położonego pomiędzy Pomorską, Świecką i Rycerską, terenu. 


Co ważne,  zmieni się nie tylko, otoczenie osiedla, ale także rozwiązania komunikacyjne, które znacząco wpłyną na jakość przemieszczania się mieszkańców Bydgoszczy. 


Bramę osiedla Industria stworzy historyczny budynek dawnego dworca towarowego, który zostanie poddany pełnej rewitalizacji. Na parterze znajdą się lokale usługowe, a na piętrze klimatyczne mieszkania. Dzięki planowanym zmianom znikną uciążliwości związane z sąsiedztwem przejazdu kolejowego, a nowe nasadzenia i tereny zielone zdecydowanie zmienią krajobraz.


Budowa osiedla rozpoczęła się od ulicy Pomorskiej, gdzie   zmiany widoczne są już gołym okiem i robią spektakularne wrażenie. Budynki A i B są już zamieszkałe, C i D zostaną oddane do użytku wiosną 2023 roku, a budynek E w 2024 r. Osiedle Industria powstaje zgodnie z planem. Staramy się dokumentować zmiany zachodzące na naszym osiedlu i w całej dzielnicy. Uwadze polecamy kolejny film, który powstał w grudniu 2022 roku.