4 Filmy Grupy Moderator trafiły do konkursu Głównego 47. FPFF w Gdyni - Aktualności - Grupa Moderator - Rynek Pierwotny - Deweloper Bydgoszcz
14.09.2022

4 Filmy Grupy Moderator trafiły do konkursu Głównego 47. FPFF w Gdyni. "The Silent Twins” z nagrodą główną !

Mamy to ! Złote Lwy dla „The Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej. Międzynarodowa koprodukcja z udziałem Grupy Moderator  i  filmowa robota najwyższych lotów.  Film zbierał znakomite recenzje podczas Festiwalu w Cannes, teraz zachwycił polskie Jury. Znakomite  kreacje stworzyły w rolach głównych Letitia Wright i Tamara Lawrance.

"The Silent Twins” zostało nagrodzone również za muzykę Marcina Macuka i Zuzanny Wrońskiej oraz scenografię Jagny Dobesz. W Bydgoszczy zobaczymy film już w październiku!

Dobrą passę koprodukowanych przez Grupę Moderator filmów pokazywanych w Gdyni, zapoczątkował film „EO” Jerzego Skolimowskiego, polski kandydat do Oscara, a teraz kolejny sukces! Na  KONKURS GŁÓWNY 47. FPFF w Gdyni trafiły 4 filmy koprodukowane przez Grupę Moderator . To „IO” Jerzego Skolimowskiego, który już zaprezentowaliśmy bydgoszczanom we wrześniu tego roku, „The Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej, ubiegłoroczne „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego, również prapremiero, pokazywane w Bydgoszczy  i „Johnny” Daniela Jaroszka.

Johnny został przyjęty do Konkursu Głównego i zbiera pozytywne recenzje, a 22 września o godzinie 18.00, na dzień przed premierą w kinach, zostanie pokazany w Bydgoszczy.

Na zaproszenie Grupy Moderator do Bydgoszczy na pokaz specjalny przyjadą twórcy filmu i aktorzy: reżyser Daniel Jaroszek, producent Robert Kijak, Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan.

Film inspirowany życiem zmarłego w 2016 r. ks. Janie Kaczkowskim, opowiada prawdziwą historię opowiedzianą z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego. Patryk (Piotr Trojan) ma wyrok, który nakazuje mu prace społeczne w hospicjum. Odpracowując zatargi z prawem, poznaje księdza Jana Kaczkowskiego (Dawid Ogrodnik). Duchowny angażuje młodych chłopaków, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii, sam stając przed wyzwaniem walki z chorobą.

„Johnny” to kolejny film koprodukowany przez Grupę Moderator, który będzie miał swój przedpremierowy pokaz specjalny w Bydgoszczy. Bydgoszczanie we wrześniu mogli zobaczyć „EO” Jerzego Skolimowskiego i spotkać się z tym wybitnym reżyserem.

 Trwają także prace na planie kolejnych filmów, m.in. polsko-nowozelandzkiej produkcji "Joika”, gdzie obok Diane Kruger i Talii Ryder jedną z głównych ról w filmie zagra Tomasz Kot.

  25.08.2022

  Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca — to trzeba wiedzieć

  Więcej

  17.08.2022

  Odbiór mieszkania od dewelopera

  Więcej