Oferta Ukraina: Ми говоримо українською і російською
4 Filmy Grupy Moderator trafiły do konkursu Głównego 47. FPFF w Gdyni

4 Filmy Grupy Moderator trafiły do konkursu Głównego 47. FPFF w Gdyni

Mamy to! Złote Lwy dla „The Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej. Międzynarodowa koprodukcja z udziałem Grupy Moderator i filmowa robota najwyższych lotów.  Film zbierał znakomite recenzje podczas Festiwalu w Cannes, teraz zachwycił polskie Jury. Znakomite  kreacje stworzyły w rolach głównych Letitia Wright i Tamara Lawrance.

"The Silent Twins” zostało nagrodzone również za muzykę Marcina Macuka i Zuzanny Wrońskiej oraz scenografię Jagny Dobesz. 

„The Silent Twins” będzie można zobaczyć już 16 października podczas  Festiwalu FONOMO w kinie Orzeł w MCK. Po projekcji przewidziano spotkanie i rozmowę z reżyserką, a Agnieszka Smoczyńska odbierze kolejną nagrodę, tym razem przyznaną przez FONOMO „za inspirującą harmonię obrazu i dźwięku w filmach”.

Dołączamy się do gratulacji, a wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda i jak brzmi ta inspirująca harmonia, zapraszamy na film. Najnowsza międzynarodowa produkcja  Agnieszki Smoczyńskiej, twórczyni „Córek dancingu” i „Fugi” w kinach od 21 października.

A u nas, czyli w Bydgoszczy, jak zawsze wcześniej.

Dobrą passę, koprodukowanych przez Grupę Moderator filmów pokazywanych w Gdyni, zapoczątkował film „EO” Jerzego Skolimowskiego, polski kandydat do Oscara, a teraz kolejny sukces! Na  KONKURS GŁÓWNY 47. FPFF w Gdyni trafiły 4 filmy koprodukowane przez Grupę Moderator . To „IO” Jerzego Skolimowskiego, który już zaprezentowaliśmy bydgoszczanom we wrześniu tego roku, „The Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej, ubiegłoroczne „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego, również prapremiero, pokazywane w Bydgoszczy  i „Johnny” Daniela Jaroszka.

Johnny został przyjęty do Konkursu Głównego i zbiera pozytywne recenzje, a 22 września o godzinie 18.00, na dzień przed premierą w kinach, zostanie pokazany w Bydgoszczy.

Na zaproszenie Grupy Moderator do Bydgoszczy na pokaz specjalny przyjadą twórcy filmu i aktorzy: reżyser Daniel Jaroszek, producent Robert Kijak, Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan.

Film inspirowany życiem zmarłego w 2016 r. ks. Janie Kaczkowskim, opowiada prawdziwą historię opowiedzianą z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego. Patryk (Piotr Trojan) ma wyrok, który nakazuje mu prace społeczne w hospicjum. Odpracowując zatargi z prawem, poznaje księdza Jana Kaczkowskiego (Dawid Ogrodnik). Duchowny angażuje młodych chłopaków, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii, sam stając przed wyzwaniem walki z chorobą.

„Johnny” to kolejny film koprodukowany przez Grupę Moderator, który będzie miał swój przedpremierowy pokaz specjalny w Bydgoszczy. Bydgoszczanie we wrześniu mogli zobaczyć „EO” Jerzego Skolimowskiego i spotkać się z tym wybitnym reżyserem.

 Trwają także prace na planie kolejnych filmów, m.in. polsko-nowozelandzkiej produkcji "Joika”, gdzie obok Diane Kruger i Talii Ryder jedną z głównych ról w filmie zagra Tomasz Kot.